Dzisiaj jest wtorek, 10 grudzień 2019r,

W dniach: 23.12.2019 - 03.01.2020
sekretariat szkoły będzie nieczynny

Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie

5 grudnia 2019 r . (czwartek) w auli seminaryjno-akademickiej w Opolu odbył się etap finałowy Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, 6 edycji: "Polski alpinizm i himalaizm". Reprezentowały naszą szkołę: Emilia Ciastoń i Tamara Bak.

Rekolekcje szkolne

Adwent to czas duchowych porządków. We wtorek 3 grudnia nasza szkoła uczestniczyła w Rekolekcjach organizowanych w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Opolu. Były one podzielone na dwie części.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

DLA KLAS 1 liceum
6 grudnia (piątek)
DRUŻYNY: 10 osób z klasy
(3 dziewczynki i 3 chłopców na boisku)
RESZTA KLASY KIBICUJE!!!

Bilans dwudziestolecia. Rzecz o Drugiej Rzeczypospolitej

29 listopada 2019 roku Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Opolu oraz Stowarzyszeniem Ludzi Aktywnych "Horyzonty" zorganizowało debatę pt.: "20 lat wolności: dorobek polityczny, społeczny i gospodarczy II Rzeczpospolitej".

Rekrutacja Camp Rising Sun 2020

Zwracam się do Państwa jako reprezentant Stowarzyszenia Polskich Wychowanków Camp Rising Sun. Chciałbym zachęcić Państwa szkołę i uczniów do uczestnictwa w naszym programie. Co roku, w wyniku rekrutacji, której szczegóły przedstawione są w załączonych dokumentach, przyznajemy dwa stypendia na 4-tygodniowy wyjazd na letni obóz Camp Rising Sun w USA dla wybitnie uzdolnionych polskich uczniów.

Program Stypendialny Horyzonty Fundacji EFC i FRS.

Już 15 lutego 2020 roku startuje rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i FRS.

Certyfikat Wirtualnej Akademii Astronomii

przystąpiło do
Wirtualnej Akademii Astronomii prowadzonej przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Opolskiego i Opolskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w roku akademickim 2019/2020

Puchar Europy WKB Karate Kyokushin

W dniach 23-24 listopada 2019 roku, w Dębicy, odbył się Puchar Europy WKB Karate Kyokushin. Jeden z uczniów naszej szkoły - Michał Wachnicki - z sukcesem wziął udział w tym turnieju. W zawodach wzięło udział pod 600 osób z 21 państw - nawet z tak odległych jak Mongolia, Kazachstan czy Iran. Michał startował w kategorii kata juniorów do 18 roku życia.

Oferta uczelni wojskowych dla licealistów

Spotkanie, zorganizowane 26 listopada 2019 Wojskową Komendę Uzupełnień w Opolu dla uczniów klas maturalnych III LO w Opolu, miało przede wszystkim na celu prezentację Punktu Informacyjnego ds. Szkolnictwa Wojskowego: ofert studiów Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Wojsk Lądowych, Akademii Marynarki Wojennej oraz wojskowo - lekarskiego kierunku na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

« [1] 2 3 4 5 z 6 stron »