Dzisiaj jest niedziela, 30 kwiecień 2017r,

Rok szkolny - 2016/2017

Wasza Edukacja

Za nami egzaminy gimnazjalne gdzie uczniowie sprawdzali swoje umiejętności z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz pozostałych dziedzin edukacyjnych. Już wkrótce przyjdzie pora aby zmierzyć się oko w oko z naborem do szkół ponadgimnazjalnych. Placówki oświatowe wprowadzają już ostatnie poprawki w swoich ofertach edukacyjnych i lada dzień udostępnią je wszystkim zainteresowanym.

Program stypendialny "The Kronospan Scholarship"

Mamy zaszczyt skierować do uczniów Państwa Szkoły ofertę udziału we wstępnych kwalifikacjach do programu stypendialnego "The Kronospan Scholarship". Jest to wspólna inicjatywa Babson College oraz Fundacji Kronospan, adresowana do uczniów najlepszych szkół średnich w Polsce.

Olimpiada Artystyczna 2016/2017 w dziale muzyki

ANTONI PIKUTA – uczeń klasy maturalnej matematyczno – fizycznej III LO im.M. Skłodowskiej – Curie w Opolu został zwycięzcą Olimpiady Artystycznej 2016/2017 w dziale muzyki.

XLIII Olimpiada Historyczna

W dniach 7–10 kwietnia 2017 r. w Gdańsku odbyły się eliminacje centralne XLIII Olimpiady Historycznej,organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i Kancelarią Sejmu RP.

REKOLEKCJE DLA GIMNAZJALISTÓW – CZ. 2 - 27 kwietnia (czwartek ) br.

W parafialnym kościele naszej szkoły - św. Piotra i Pawła – odbędą się zajęcia rekolekcyjne dla uczniów klas gimnazjalnych. Wyjście uczniów ze szkoły pod opieką nauczycieli mających planową lekcję 3, o godz, 10.30.

XXIX Olimpiada Filozoficzna

W centralnym finale XXIX Olimpiady Filozoficznej, która odbyła się w dniach 21-22 kwietnia 2017 r. w Warszawie,
Dominik Mrohs, uczeń maturalnej klasy biologiczno – chemicznej III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu uzyskał tytuł finalisty.

63 Olimpiada Chemiczna

W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2017 roku, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, 94 uczniów z całej Polski przystąpiło do finałowego etapu 63. Olimpiady Chemicznej . Zawodnicy rozwiązywali 5 zadań teoretycznych oraz 2 zadania laboratoryjne.
Wśród laureatów tegorocznej olimpiady swój kolejny sukces osiągnęła
ANNA KRÓLICKA – uczennica kl. III biologiczno - chemicznej III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu.

46 Olimpiada Biologiczna

W 46 finale Olimpiady Biologicznej, który odbył się w Warszawie w dn. 20-22.04. 2017., dwoje uczniów maturalnej klasy biologiczno – chemicznej
III LO IM. m. Skłodowskiej – Curie w Opolu
zdobyło tytuły finalistów.
Te wspaniałe sukcesy należą do Anny Królickiej
oraz Michała Pałuchowskiego.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 JUŻ ZA NAMI…

Uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum nr 9 Dwujęzycznego w Opolu, jak wszyscy polscy gimnazjaliści, w dniach 19- 21. 04. 2017.
przeszli „gimnazjalny maraton” 6 egzaminów podsumowujący trzyletnią naukę .
Trzymamy kciuki za wyniki – do 16 czerwca.

XXV edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”

Nadrzędnym celem konkursu jest kształtowanie postaw obywatelskich poprzez rozwijanie i pogłębianie wśród młodzieży zainteresowania historią XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki jenieckiej. Konkurs służy też rozbudzaniu wrażliwości na cierpienia ofiar systemów totalitarnych: nazizmu i stalinizmu, szacunku dla ludzi broniących swojej godności oraz kształtowaniu odpowiedzialnych postaw wobec teraźniejszości i przyszłości.

« [1] 2 3 4 5 z 7 stron »