Dzisiaj jest czwartek, 25 sierpień 2016r, nowy rok szkolny rozpocznie się za 6 dni

Rok szkolny - 2016/2017

Rada Pedagogiczna

Rada Pedagogiczna - 31 sierpnia godz. 9:00, Aula szkoły

UWAGA RODZICE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH PG 9 (r.szk. 2016/2017) ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA OPOLA !

Zgodnie z art. 17 ust. 3 ustawy o systemie oświaty z 07 września 1991r. jeżeli droga dziecka z domu do gimnazjum rejonowego przekracza 4 km, gmina jest zobowiązana do zapewnienia bezpłatnego transportu.

W związku z powyższym informujemy, że jeżeli ulica, na której Państwo mieszkają jest w gimnazjum rejonowym objęta dowożeniem, uczeń może otrzymywać refundowany bilet miesięczny (na jedną linię) na dojazdy do szkoły.

Osoby zainteresowane prosimy o złożenie w sekretariacie PG 9 zaświadczenia z gimnazjum rejonowego i podanie numeru linii autobusowej do 15 sierpnia 2016r.

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 w ZSO w Opolu

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego – 1 września 2016 r.

Uwaga – klasy 1a, 1b, 1d liceum – 1 września, godz.11.30 , test kompetencji z języka angielskiego . Czas trwania – około 45 minut.
Test z języka niemieckiego – 2 września , godz.8.00
Testy te pozwolą przyporządkować osoby do poszczególnych grup językowych.
Osoby, które wybiorą język hiszpański lub język francuski spotkają się z nauczycielami na pierwszych lekcjach.

Zestaw podręczników w ZSO w Opolu na rok szkolny 2016/2017

Rodzice dzieci z klas 1 i 2 gimnazjum. Proszę nie kupować podręczników szkolnych. Uczniowie otrzymają je na początku roku szkolnego.

Rok szkolny - 2015/2016

27 Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna Hanoi 2016 – srebrny medal Michała Kopki

Uczestnicy z 72 krajów całego świata współzawodniczyli w zawodach światowej olimpiady biologicznej w Wietnamie w dniach 17-22 lipca. Tegoroczny maturzysta III LO w Opolu, Michał Kopka, zdobył srebrny medal, najwyższy wśród polskiej delegacji.

Opiekunem Michała jest mgr Danuta Czura.

III LO w Opolu - wyniki matur 2016

Za zestawieniami podanymi przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu podajemy wyniki średnich danych procentowych w poszczególnych przedmiotach maturalnych w porównaniu do średnich wyników w powiecie opolskim oraz województwie opolskim dla liceów ogólnokształcących.

Opolskie Orły – uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Opola

UWAGA MATURZYŚCI !!!

Odbiór świadectw dojrzałości
5 lipca, godz. 10:00
klasy III A i III B - sala nr 5
klasy III C i III D - sala nr 7
Absolwenci z poprzednich lat odbierają zaświadczenia w sekretariacie szkoły.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 W ZSO W OPOLU

KLASY III GIM. – 23.06 (CZWARTEK), GODZ.16.00 – AULA SZKOŁY
KLASY I i II GIM. – 24.06 (PIĄTEK), GODZ.9.00 – AULA SZKOŁY
KLASY I i II LICEUM – 24.06 (PIĄTEK), GODZ.10.00 – AULA SZKOŁY

Warsztaty samorządu szkolnego III Liceum w Pokrzywnej

W piatek 17.06 delegacja z naszej szkoły w składzie : Aleksandra Kapij, Agata Czekała, Adam Lewandowski, Szymon Gasz, Alicja Bojarska i Klaudia Tymkiewicz wyjechała do Pokrzywnej - małej miejscowości pod czeską granica. Powodem naszego wyjazdu były warsztaty mające na celu pogłębić naszą wiedzę z zakresu samorządów.

« [1] 2 3 4 5 z 20 stron »

Liczba odwiedzin: 2771985