Dzisiaj jest poniedziałek, 19 listopad 2018r,

Rok szkolny - 2018/2019

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA etap szkolny

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w szkolnym etapie Olimpiady.
Odbędzie się ona 23 listopada (piątek) o godzinie 10.30 w sali namiotowej.
Zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego do 21 listopada ( środa).

Europejski Parlament Młodzieży (EYP)

Europejski Parlament Młodzieży (EYP) jest to organizacja umożliwiająca młodzieży z całej Europy udział w symulowanych obradach Parlamentu Europejskiego. Stwarza możliwość młodym, ciekawym świata ludziom rozwinięcia swoich umiejętności społecznych, językowych ale także dyplomatycznych.

JARECKI LIVE BAND

27 LISTOPADA 2018
GODZ. 17:00
CWK OPOLE

III Liceum dla Niepodległej

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się w naszej szkole podniosła uroczystość, której jednym z elementów było wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego, do którego zaprosiliśmy wczoraj uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Opolu, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu i Szkoły Podstawowej nr 2, w sumie ponad 1500 osób! Mazurek Dąbrowskiego jeszcze nigdy tak pięknie i doniośle nie brzmiał w murach naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i współorganizatorom oraz pomysłodawcom tego wydarzenia, które było dla nas wszystkich bardzo ważnym i wzruszającym momentem w obchodach Święta Narodowego.

Uwaga !!! Korekta terminów szkolnych etapów konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów !!!

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

5 listopada odbył się w naszej szkole turniej szachowy z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów gimnazjum jak i liceum.

Dzień dla Niepodległej

Zapraszamy do wspólnego śpiewania hymnu narodowego
W dniu 9 listopada 2018 r.o godz. 11.11.
w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na szkolnym boisku przy ul. Dubois 28
spotkają się uczniowie
III LO im. M. Skłodowskiej – Curie, Gimnazjum nr 9 Dwujęzycznego oraz PSP nr 2 im. Polskich Olimpijczyków i Zespołu Szkół Ekonomicznych
w Opolu

URODZINY PATRONKI SZKOŁY MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE

Konkurs poezji oraz quiz historyczny “Myśmy wciąż do Niepodległej szli...”

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie poetyckim oraz quizie wiedzy “Myśmy wciąż do Niepodległej szli...”, ogłoszonym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Na zgłoszenia do quizu wiedzy czekamy do 9.11.2018 r., a do konkursu poezji do 16.11.2018 r.

Lekcje Grotowskiego czyli 13 rzędów do teatru…

Warsztaty teatralne – Lekcje Grotowskiego w MDK w Opolu

– Pan Dariusz Kowcun i Pan Krzysztof Żyliński prowadzą zajęcia z wielką pasją i uczniowie opolskiej Trójki, którzy już mogli wziąć udział w zajęciach przybliżających nie tylko fascynującą historię chyba najbardziej znanego na świecie polskiego reformatora teatru współczesnego – Jerzego Grotowskiego - przede wszystkim poczuli na własnej skórze zasady i metody pracy Wielkiego Mistrza w trakcie warsztatów.

« [1] 2 3 4 5 z 18 stron »