Szanowni Państwo:

zgodnie z zapisami Rozporządzenia MEIN, które  na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020r. poz. 910 i 1378 oraz z 2021 r. poz. 4) zarządza kontynuowanie czasowego funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389, z późn. zm.20 informuję,

że od dnia 1 marca 2021 r. do dnia 14 marca 2021 r. nadal będzie prowadzone nauczanie zdalne.

W tych dwóch tygodniach planowo obywać się będą kolejne próbne egzaminy maturalne dla naszych uczniów klas III oraz zajęcia fakultatywne przygotowujące do egzaminów z języka polskiego i matematyki w formie stacjonarnej.

Harmonogramy proszę śledzić na stronie www szkoły.

Życzę zdrowia

Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III w Opolu

Dzisiaj jest poniedziałek, 08 marzec 2021r,

Rok szkolny - 2020/2021

Oogólnopolski Plebiscyt - SZKOŁA ROKU 2021

Dzień dobry,
uprzejmie informuję, że Państwa placówka bierze udział w ogólnopolskim plebiscycie "SZKOŁA ROKU 2021".

Plebiscyt ten podzielony jest na osiemnaście miast wojewódzkich, a głosowanie odbywa się między 1 a 22 marca 2021 roku. To użytkownicy portalu, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wybiorą szkołę ponadpodstawową, która ich zdaniem jest szkołą roku czyli taką, która spełnia wszystkie ich potrzeby.

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

4 marca klasy drugie B i D wzięły udział w lekcji łączącej wiedzę historyczną, społeczną z wiadomościami z zakresu ekonomii. Dr Ewelina Klimczak i Monika Sobczak z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych zdołały przekonać słuchaczy, że w czasach wojny, kryzysu, gwałtownych zmian, którym podlegają całe narody "pieniądz (nie) jedno ma imię. Uczniowie przekonali się co przed ośmioma dekadami znaczyło określenie "młynarka" czy "góral" a także jaką wartość miały pieniądze za drutami obozów jenieckich.

Dyktando na Dzień Kobiet

Jak można dodatkowo umilić sobie Dzień Kobiet? Na przykład zdobyć wartą kilkaset złotych kartę podarunkową do wykorzystania w sklepie kobiecej marki premium!

X Ogólnopolski Ranking Olimpijski 2021

Matury próbne w Opolu ruszyły. Nie są obowiązkowe, ale każdy maturzysta chce się sprawdzić

Od egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym zaczęły się w środę próbne egzaminy maturalne. Opolscy maturzyści licznie się na nie stawili - bez galowych strojów, za to w obowiązkowych maseczkach.

Rekrutacja 2021 - LIVE na Facebooku

czwartek 4.03.2021 godz. 19.00

Samorząd szkolny III LO w Opolu przygotował transmisję LIVE na Facebooku, w trakcie której ósmoklasiści będą mogli poznać naszą szkołę od strony mniej oficjalnej. Nasi uczniowie będą odpowiadać na pytania, które można zadać bezpośrednio w trakcie spotkania lub wcześniej poprzez formularz Google:

Zapraszamy na XXXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2021 ONLINE

Bierzemy udział w akcji Żonkile

Stypendia motywacyjne za I semestr 2020/21 przyznane!

Za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe
aż 77 uczniów naszego liceum otrzymało jednorazowe stypendium finansowane przez organ prowadzący szkołę.

Bezpłatne korepetycje z matematyki - Matura z M

Drodzy uczniowie!

Do waszego egzaminu maturalnego pozostało niewiele czasu! Zdajemy sobie sprawę, że ciężko jest się zmotywować i wziąć do nauki, dlatego chcemy poinformować o inicjatywie, która Wam w tym pomoże!

« [1] 2 3 4 5 z 22 stron »