Uwaga , uwaga, uwaga !!!

Od dnia 16 września 2020 teren boiska
III LO w Opolu
przy ul. Dubois 28
stanie się placem budowy – remontu nawierzchni.
Teren zostanie odgrodzony i oznaczony: prosimy wszystkich o stosowanie się  do ograniczeń
i zasad bezpieczeństwa.

Przejście pomiędzy III LO i PSP 2
( od ul. Dubois do ul. Katowickiej i odwrotnie) zostanie zamknięte.

Dzisiaj jest środa, 30 wrzesień 2020r,

Rok szkolny - 2020/2021

Zdalne zajęcia Olimpijskiego Koła Informatycznego z Programowania

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów na bezpłatne, zdalne zajęcia Olimpijskiego Koła Informatycznego z Programowania

Terminarz poszczególnych etapów Olimpiad w roku szkolnym 2020/2021

Opole w Rytmie Życzliwości - edycja 2020

Konkurs ma na celu rozwijanie zdolności plastycznych, promowanie właściwych zachowań i postaw związanych z życzliwością wśród mieszkańców Miasta Opola sprzyjających szeroko rozumianej integracji mi.in. z osobami niepełnosprawnymi i seniorami.

Opole oczami uczniów 3b

"Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie."- Stanisław Jachowicz

75 - lecie opolskich liceów

Absolwenci, to nowy cykl Radia Opole o znanych i mniej znanych absolwentach oraz pedagogach trzech opolskich ogólniaków, które jednocześnie obchodzą 75 lecia. W pierwszym tygodniu emisji (14-18.09.2020) prezentujemy rozmowy z przedstawicielami III LO w Opolu

Szanowni Państwo: absolwenci i zaproszeni goście

Ze względu na zagrożenie covidowe zdecydowaliśmy o odwołaniu zaplanowanych na 25 września 2020, uroczystości 75 - lecia opolskich liceów I, II. III.
Mamy nadzieję, że spotkania odbędą się w bardziej dogodnym czasie.
Joanna Raźniewska, dyr. III LO w Opolu

CyberSkiller Challenge Poland

CyberSkiller Challange Poland to ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jego celem jest propagowanie cyberbezpieczeństwa jako istotnej i przydatnej dziedziny nauki. W konkursie pragniemy wyłonić i nagrodzić największe polskie talenty.

Trójkowicze wśród medalistów!!!

4 uczniów naszego liceum, na co dzień trenujących w AZS Politechniki Opolskiej, reprezentowało Opolszczyznę na Mistrzostwach Polski: Aleksandra Jaszczak kl. 2Cn, Julia Klama kl. 2An, Paulina Tomaszewska kl. 2Cs i Janusz Augustyniak, również z klasy II dwujęzycznej.

Europejski Tydzień Kodowania - zgłoś się!

Jak co roku zapraszamy do udziału w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym roku odbędzie się on w dniach 10-25 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Zachęcamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie.

Szanowni Absolwenci III LO im. M. Skłodowskiej - Curie w Opolu

75 - lecie powstania trzech najstarszych opolskich liceów miało być wielkim jubileuszem nie tylko dla szkól, ale i całego miasta. Jak w wielu przypadkach, okres pandemii wymusił przeniesienie planowanych uroczystości i imprez towarzyszących ze względu na niemożność organizacji tłumnych spotkań, na jakie liczylibyśmy z okazji zjazdów absolwentów, zawodów czy koncertów.

« [1] 2 3 4 5 z 11 stron »