Dzisiaj jest wtorek, 21 luty 2017r,

Rok szkolny - 2016/2017

Etap miejski przedmiotowych konkursów gimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017

( zgodnie z zarządzeniem nr 21 Opolskiego Kuratora Oświaty z dn.31.08.2016r. r. w sprawie organizacji konkursów przedmiotowych)

Dnia 07.02.2017 r. - Zespół Taneczny "Biedronki" z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach

Dnia 07.02.2017 r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole Zespół Taneczny "Biedronki" z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Wspólnie uczestniczyliśmy w II Spotkaniu Karnawałowym, podczas którego obejrzeliśmy niesamowity taniec "Biedronek", a także występy uczniów Trójki.
Fantastycznie spędziliśmy razem czas, który długo będziemy wspominać.

Serdeczne podziękowania dla Absolwentów III LO

W ostatnich dniach dzięki Absolwentom III LO w Opolu przeżyliśmy wiele wzruszających chwil. Odwiedziliście nas podczas przerwy semestralnej, dzieląc się swoimi wrażeniami ze studiów. Dla obecnych uczniów III LO zajęcia, które poprowadziliście były szczególnie cenne. Pamiętają Was z poprzednich lat, jako kolegów ze szkolnych korytarzy i wspólnych przedsięwzięć. Teraz stanowicie dla nich wzór, studiując na najlepszych uczelniach w Polsce, Europie, a także na innych kontynentach. Dziękujemy Wam za to serdecznie. Pamiętajcie opolska „Trójka” jest z Was dumna, a Wy jesteście zawsze mile widziani w jej murach.

Michał Kopka absolwent III LO – matura 2016

Michał Kopka, absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, zdobywca m.in. srebrnego medalu na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Wietnamie w 2016 roku, dwukrotny laureat Olimpiady Biologicznej, wielokrotny laureat wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz sześciokrotny zdobywca tytułu Opolskiego Orła spotkał się z uczniami klasy II b (biologiczno-chemicznej). Obecnie Michał jest studentem I roku Medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

WALENTYNKOWY KONCERT ZAGRALI DLA NAS UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKOŁ ELEKTRYCZNYCH W OPOLU

DZIĘKUJEMY – BARDZO UDANA ZAPOWIEDŹ FERII

Inauguracja programu Akademia Młodych Prawników

6 lutego 2017r. ponad 20 uczniów III LO rozpoczęło udział w zajęciach Akademii Młodych Prawników – programie prowadzonym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. W ramach zajęć uczniowie zainteresowani edukacją prawną będą poznawać zarówno zagadnienia tematyczne, jak i brać udział w warsztatach problemowych.

Zwolnieni z Teorii - ostatnia szansa na międzynarodowe certyfikaty

Zrób projekt społeczny i ucz się w praktyce zarządzania, komunikacji i przywództwa. Zdobywaj certyfikaty za kursy tworzone z Google, Coca-Cola, Project Management Institute R.E.P czy Y-Combinator.

WYJŚCIE KLAS MATURALNYCH NA POLONEZA - RYNEK – 9 LUTEGO 2017 R. (czwartek), GODZ. 12:00

UCZNIOWIE NIE WRACAJĄ NA LEKCJE

MATURZYŚCI SPOTYKAJĄ SIĘ Z OPIEKUNAMI O 11:30 NA PARTERZE SZKOŁY

KLASA 3A – PANI IWONA RATAJCZAK
KLASA 3B – PANI BARBARA SZYMCZAK
KLASA 3C – PANI JUSTYNA STRZELCZYK-JUSZCZAK
KLASA 3D – PAN KRZYSZTOF OSTROWSKI

Klasa 1B na Uniwersytecie Opolskim - Wydział Chemii

W środę 1.lutego klasa 1B miała okazję uczestniczyć w zajęciach na Uniwersytecie Opolskim. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat konserwantów oraz E dodatków do żywności. Pod czujnym okiem specjalistów przeprowadzali doświadczenia w pracowniach laboratoryjnych.

KLASA LEKARSKA w III LO - pod patronatem UO

Podpisano porozumienie pomiędzy III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie, a Uniwersytetem Opolskim w sprawie powstania klasy o profilu medycznym, która będzie przygotowywała uczniów do podjęcia studiów lekarskich.

« [1] 2 3 4 5 z 13 stron »

Liczba odwiedzin: 3119187