Dzisiaj jest niedziela, 19 listopad 2017r,

Rok szkolny - 2017/2018

ŻYCIE MARII - spektakl teatralny w ramach obchodów

Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się premiera przedstawienia teatralnego
pt. Życie Marii. Motywem przewodnim sztuki był pisany przez Skłodowską list do zmarłej matki, z którego widz dowiaduje się o życiu i dokonaniach naszej Patronki.

VII Opolskie Święto Pieśni

15 listopada, godz. 17:00, Aula LO nr III w Opolu

Edukacja dla bezpieczeństwa – edukacja dla życia

W ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klas I opolskiej Trójki wzięli udział w symulacyjnych pokazach OSP w Żerkowicach – zajęciach praktycznych zachowań w sytuacjach kryzysowych (wypadek samochodowy). Ćwiczenia miały na celu trenowanie reakcji ratujących życie w przypadku zdarzeń drogowych, pokaz procedur i działań ratowniczych sekcji specjalnych OSP oraz wyrabianie nawyków zachowań w sytuacjach kryzysowych oraz podstaw ratownictwa medycznego.

Tolerancja rozmowy na tematy aktualne, ważne i kontrowersyjne

Dnia 9.11.2017 uczniowie naszej szkoły w składzie : Florian Sowa, Natalia Szuster, Anna Rekiel oraz Natalia Więcław wzięli udział w Open Space zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta. Tematy, na które dyskutowano dotyczyły szeroko pojętej tolerancji.

Spotkanie z Konsulem Generalnym Ambasady U.S.A. w Krakowie

Spotkanie z Konsulem Generalnym Ambasady U.S.A. w Krakowie,
Walterem Braunohler’em
Aula III LO im. M. Skłodowskiej – Curie
w Opolu
15 listopada 2017, godz. 10.15

Pokaz chemiczny przygotowany dla uczniów międzyoddziałowej grupy dwujęzycznej klas VII PSP 2

7 listopada 2017 roku, w 150 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, w naszej szkole odbył się pokaz chemiczny przygotowany dla uczniów międzyoddziałowej grupy dwujęzycznej klas VII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu, którą nasza szkoła obejmuje patronatem naukowym.

Wykaz stypendystów – uczniów ZSO w roku szkolnym 2016/2017

Organizacja szkolnego etapu przedmiotowych konkursów gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018 ( zgodnie z zarządzeniem nr 16 Opolskiego Kuratora Oświaty z dn.31.08.2017r. r. w sprawie organizacji konkursów przedmiotowych)

Warsztaty - Opole śpiewa kolędy i pastorałki

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w warsztatach wokalnych pt. "Opole śpiewa kolędy i pastorałki".

« [1] 2 z 2 stron »