Dzisiaj jest środa, 26 wrzesień 2018r,

Rok szkolny - 2018/2019

NARODOWE CZYTANIE PRZEDWIOŚNIA

Dnia 21 września 2018 r. na placu Ignacego Daszyńskiego w Opolu obok urokliwej fontanny bogini Ceres odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Zorganizowane zostało przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V we współpracy z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji.

Uczniowie opolskiej Trójki na VII Kongresie Młodych Matematyków Polskich

Kongres odbył się w Lublinie w dniach 20-23 września 2018.a wśród ponad 200 młodych pasjonatów matematyki z całej Polski, wraz z opolską delegacją przygotowaną przez Opolskiego Kuratora Oświaty

Spotkanie z Peter`em Sokolowskim

Zapraszamy uczniów Państwa Szkoły zainteresowanych ćwiczeniem kompetencji językowych z języka angielskiego w stopniu zaawansowanym na spotkanie z Peter`em Sokolowskim współredaktorem słownika Merriam-Webster, autorem wielu publikacji językoznawczych, redaktorem muzycznym oraz Jen Mac Arthur - Regional English Language Officer. Będą Oni naszymi gośćmi 27 września br. dzięki współpracy z Ambasadą USA w Krakowie.

LOGICZNY UCZEŃ w III LO w Opolu

LOGOS – projekt zajęć fakultatywnych rozwijających kompetencje ogólnorozwojowe związanych z: krytycznym, samodzielnym myśleniem; poprawnym argumentowaniem; logiką oraz heurystyką.

„MARZĘ, MYŚLE, TWORZĘ - NA OKRĄGŁO”

Gimnazja oficjalnie przestaną istnieć. Jednak uczniowie owych instytucji przeciwnie, są i chcą działać. Ostatni rocznik nie będzie wyłącznie gasił światła, my chcemy przeżyć ten rok na pełnej petardzie.

Uczniowie III LO – delegatami Europejskiego Parlamentu Młodzieży

Europejskiemu Parlamentowi Młodzieży (EYP) przyświeca cel przybliżania młodym ludziom wartości demokratycznych, poprzez zapoznawanie ich z funkcjonowaniem poszczególnych komórek Unii Europejskiej, a także uwrażliwianie młodego pokolenia na problemy o zasięgu światowym, przy jednoczesnym stymulowaniu do poszukiwania rozwiązań tychże kwestii we własnym zakresie.

OGŁOSZENIE

W ZWIĄZKU Z PLANOWANĄ PRZERWĄ W DOSTAWIE WODY W GODZ.12.00 – 15.00 W DNIU 14.09.2018 r. (piątek) PODEJMUJĘ DECYZJĘ O SKRÓCENIU W TYM DNIU LEKCJI DO GODZ.12.25 (ODBĘDZIE SIĘ 5 LEKCJI).
DYREKTOR ZSO

Spotkanie organizacyjne zajęć języka rosyjskiego

Spotkanie organizacyjne zajęć dodatkowych (kółko) z języka rosyjskiego w poniedziałek 17.09 o godz. 15 w sali 14.

Plan spotkań z rodzicami 13 września 2018 r. (czwartek)

15.00 – Rada Pedagogiczna – aula szkoły

16.00 – spotkanie dla rodziców uczniów klas trzecich liceum
w sprawie egzaminu maturalnego – aula szkoły

17.00 – spotkanie dla rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum
w sprawie egzaminu – aula szkoły

17.30 – zebranie studniówkowe – sala 60A (parter)

Konkurs #cojaczytam

Szanowni Państwo,

fundacja Nowoczesna Polska zaprasza uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy do wzięcia udziału w dwóch konkursach i zawalczenia o atrakcyjne nagrody! Bardzo proszę o przekazanie poniższych informacji społeczności szkolnej.

« [1] 2 3 4 5 z 12 stron »