Dzisiaj jest czwartek, 21 wrzesień 2017r,

Rok szkolny - 2016/2017

Olimpiada Artystyczna 2016/2017 w dziale muzyki

ANTONI PIKUTA – uczeń klasy maturalnej matematyczno – fizycznej III LO im.M. Skłodowskiej – Curie w Opolu został zwycięzcą Olimpiady Artystycznej 2016/2017 w dziale muzyki.

XLIII Olimpiada Historyczna

W dniach 7–10 kwietnia 2017 r. w Gdańsku odbyły się eliminacje centralne XLIII Olimpiady Historycznej,organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i Kancelarią Sejmu RP.

REKOLEKCJE DLA GIMNAZJALISTÓW – CZ. 2 - 27 kwietnia (czwartek ) br.

W parafialnym kościele naszej szkoły - św. Piotra i Pawła – odbędą się zajęcia rekolekcyjne dla uczniów klas gimnazjalnych. Wyjście uczniów ze szkoły pod opieką nauczycieli mających planową lekcję 3, o godz, 10.30.

XXIX Olimpiada Filozoficzna

W centralnym finale XXIX Olimpiady Filozoficznej, która odbyła się w dniach 21-22 kwietnia 2017 r. w Warszawie,
Dominik Mrohs, uczeń maturalnej klasy biologiczno – chemicznej III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu uzyskał tytuł finalisty.

63 Olimpiada Chemiczna

W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2017 roku, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, 94 uczniów z całej Polski przystąpiło do finałowego etapu 63. Olimpiady Chemicznej . Zawodnicy rozwiązywali 5 zadań teoretycznych oraz 2 zadania laboratoryjne.
Wśród laureatów tegorocznej olimpiady swój kolejny sukces osiągnęła
ANNA KRÓLICKA – uczennica kl. III biologiczno - chemicznej III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu.

46 Olimpiada Biologiczna

W 46 finale Olimpiady Biologicznej, który odbył się w Warszawie w dn. 20-22.04. 2017., dwoje uczniów maturalnej klasy biologiczno – chemicznej
III LO IM. m. Skłodowskiej – Curie w Opolu
zdobyło tytuły finalistów.
Te wspaniałe sukcesy należą do Anny Królickiej
oraz Michała Pałuchowskiego.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 JUŻ ZA NAMI…

Uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum nr 9 Dwujęzycznego w Opolu, jak wszyscy polscy gimnazjaliści, w dniach 19- 21. 04. 2017.
przeszli „gimnazjalny maraton” 6 egzaminów podsumowujący trzyletnią naukę .
Trzymamy kciuki za wyniki – do 16 czerwca.

XXV edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”

Nadrzędnym celem konkursu jest kształtowanie postaw obywatelskich poprzez rozwijanie i pogłębianie wśród młodzieży zainteresowania historią XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki jenieckiej. Konkurs służy też rozbudzaniu wrażliwości na cierpienia ofiar systemów totalitarnych: nazizmu i stalinizmu, szacunku dla ludzi broniących swojej godności oraz kształtowaniu odpowiedzialnych postaw wobec teraźniejszości i przyszłości.

Krakowskie impresje licealistów

Było zimno i śnieżnie… choć to 19 kwietnia 2017r.
Uczniowie III LO – pasjonaci teatru – mieli okazję udziału w wyjątkowym spektaklu w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie – Hamlecie w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego.
Wyjazd do królewskiego miasta pozwolił również na zwiedzanie unikatowego Muzeum Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz poznanie starej dzielnicy żydowskiej, gdzie zwiedziliśmy Synagogę i kirkut Remuh oraz zaułki Kazimierza. Powrót do centrum miasta – spacerem przez Wawel i nadwiślański bulwar – mimo zimowej pogody – zwieńczyła oczekiwana wizyta w symbolicznym teatrze Krakowa przy Palcu Szczepańskim.

XLIII Olimpiada Geograficzna

W dniach 21-23 kwietnia w Suwałkach odbyły się finałowe zawody XLIII Olimpiady Geograficznej. Podczas zawodów uczestnicy oprócz rozwiązywania zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności geograficzne (3 etapy), brali udział w zajęciach terenowych. Uczestniczyli również w całodniowych warsztatach na obszarze Suwalskiego Parku Krajobrazowego i Wigierskiego Parku Narodowego.

« 7 8 9 [10] 11 z 11 stron »