X

Ta strona używa cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki internetowej.

Zamknij okienko

 

 

 

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie
Publiczne Gimnazjum nr 9 Dwujęzyczne

 
 

Dzisiaj jest piątek, 22 luty 2019r,

Aktualności

Rok szkolny - 2018/2019

Nowe książki w bibliotece szkolnej

Zapraszamy

więcej »

Prymus Opolszczyzny 2018

Prymus Opolszczyzny:
stypendia Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w nauce. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 19 października br. w Studenckim Centrum Kultury.

więcej »

Sympozjum naukowe o niepodległości w III LO

17 października 2018 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego nr III w Opolu odbyło się sympozjum naukowe pt.: Dlaczego warto być wolnym człowiekiem i żyć w niepodległym państwie?w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.Sympozjum otworzyła pani Joanna Raźniewska – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu. Prezydenta Miasta Opola reprezentowała dr Irena Koszyk – Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola, która w latach 1997-2005 była Dyrektorem III LO. Na konferencji była również obecnapani Danuta Łuczak – Kierownik Działu Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu, której w tym miejscu dziękujemy serdecznie za wsparcie i opiekę nad naszym sympozjum.

więcej »

Organizacja szkolnego etapu przedmiotowych konkursów gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019

(zgodnie z Zarządzeniem nr 10Opolskiego Kuratora Oświaty z dn.31.08.2018r. r. w sprawie organizacji konkursów przedmiotowych wraz z załącznikiem nr 1)

więcej »

Wykład Wiceministra Spraw Zagranicznych RP, Pana Profesora Piotra Wawrzyka

W środę, 17 października, w Instytucie Politologii Uniwersytetu Opolskiego, uczniowie modułu Administracja 2c uczestniczyli w wykładzie wiceministra spraw zagranicznych, profesora Piotra Wawrzyka.

więcej »

EFC informuje o kolejnej edycji ogólnopolskiego programu stypendiów licealnych AKROPOL

Edukacyjna Fundacja im. prof. Czerneckiego EFC informuje o kolejnej edycji ogólnopolskiego programu stypendiów licealnych AKROPOL.

Jest to największa tego typu inicjatywa w Polsce, jeśli nie w Europie, prowadzona i finansowana przez Edukacyjną Fundację im. prof. Romana Czerneckiego EFC.

więcej »

Wykaz stypendystów – uczniów ZSO w roku szkolnym 2018/2019

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opolu
Wykaz stypendystów – uczniów ZSO
w roku szkolnym 2018/2019

więcej »

Stypendium dla szczególnie uzdolnionej młodzieży w ramach programu "Wspieramy Najlepszych II"

więcej »

Wystawa „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI” W III LO w Opolu

W dniach 1-15 października 2018 roku w auli naszej szkoły była eksponowana wystawa „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”, którą przygotował Instytut Pamięci Narodowej. Na wystawie zaprezentowane zostały sylwetki Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z ostatnim okresem odbudowy państwa polskiego. Po wystawie oprowadzali swoich rówieśników uczniowie III LO. Na zdjęciach klasy II a i III a.

więcej »

Podróż życia

Darmowy bilet do podróżowania po Europie i szansa poznania innych 18 latków zwiedzających świat to możliwości, które otrzymaliśmy dzięki inicjatywie Parlamentu Europejskiego już na wstępie. Program DiscoverEU pozwolił nam odkryć Unię Europejską na własną rekę. Wiele miejsc bardzo nas zaskoczyło i z pewnością na długo zapisze się w naszej pamięci.

więcej »

« 9 10 [11] 12 13 z 25 stron »

 

Liczba odwiedzin: 4773744

© 2010 ZSO Opole