Dzisiaj jest poniedziałek, 19 listopad 2018r,

Rok szkolny - 2017/2018

Marie Curie 150 Creative Video Challenge

- konkurs został organizowany przez ESTRO (EuropeanSociety for Radiotherapy and Oncology ) Cancer Foundation z okazji 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie.
Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu krótkiego filmu promującego przekaz: radioterapia leczy raka!

III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości 2018 jako jedyna szkoła z Opola

Patronem rankingu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Rzeczpospolita. Zestawienie wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów.

MAGDALENA JASIŃSKA WŚRÓD 12 NAJLEPSZYCH WOLONTARIUSZY Z CAŁEGO ŚWIATA

Przełom kwietnia i maja Magdalena – laureatka krajowego finału konkursu dla najlepszych wolontariuszy – spędziła w Waszyngtonie, gdzie spotkali się laureaci z całego świata na gali Spirit of Community.

Opolskie Towarzystwo Fotograficzne (Organizator Konkursu) oraz Rada Dzielnicy Stare Miasto Opole (Współorganizator) organizują:

„Konkurs fotograficzny o tematyce ukazującej piękno Dzielnicy Stare Miasto-Opole. Prace powinny w sposób oryginalny ukazywać piękno oraz oddawać klimat Starego Miasta”.

SEMINARIUM NAUKOWE W PAŃSTWOWYM MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU W JĘZYKU ANGIELSKIM

Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VI im. Generała Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka" uczestniczyli w trzydniowym (28-30 maj 2018) seminarium naukowym organizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Mistrzostwa Opola w pływaniu drużynowym i indywidualnie

Wspaniałe występy naszych gimnazjalistów na Mistrzostwach Opola w pływaniu drużynowym i indywidualnie. Po bardzo emocjonujących startach obie sztafety dziewcząt i chłopców wywalczyły złote medale!

MISTRZOSTWA OPOLA W PŁYWANIU SZTAFETOWYM I INDYWIDUALNYM SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

16 kwietnia 2017 uczniowie naszego liceum startowali w Mistrzostwach Opola Szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu sztafetowym na dyst.6x50m oraz w pływaniu indywidualnym.

Złoty Medal i tytuł Mistrza Opola w piłce nożnej

Ogromny sukces naszych gimnazjalistek w Mistrzostwach Opola w piłce nożnej na trawie!!!
Po bardzo trudnych eliminacjach i meczach finałowych, dnia 25.04.2018 dziewczęta pokonały drużyny z PG7, PG8,PG5 zdobywając Złoty Medal i tytuł Mistrza Opola w piłce nożnej.

Uwaga gimnazjaliści! Ruszyła rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Wypełnij formularz w systemie rekrutacyjnym

Rekrutacja 2018 już się rozpoczęła!

Można już zgłaszać się do naszego programu na następny rok szkolny. Na rejestrację nowych kandydatów czekamy do końca czerwca!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju uzdolnień uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych.

« 9 10 [11] 12 13 z 18 stron »