Od poniedziałku 17 czerwca wracamy do normalnego rozkładu godzin lekcyjnych.
Przypominamy, że 18 czerwca, o godz.15.30 odbędzie się w auli szkoły uroczystość pożegnania gimnazjalistów.
19 czerwca , o godz. 9.00 uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 dla klas 1 i 2 liceum w auli szkoły.
Dyrekcja szkoły

Dzisiaj jest poniedziałek, 17 czerwiec 2019r,

Rok szkolny - 2018/2019

Szlachetna Paczka dotarła do rodziny

Właśnie dobiegł końca finał XVIII edycji Szlachetnej Paczki. W trakcie „weekendu cudów” 8-9 grudnia, pomoc dotarła do 16 703 potrzebujących rodzin w całej Polsce! Do ich domów w sobotę i niedzielę zapukało prawie 13 tys. wolontariuszy, którzy przekazali pomoc przygotowaną przez prawie 562 tys. darczyńców.

REKRUTACJA TRWA!

Do 31 stycznia 2019 roku można nadsyłać zgłoszenia do Konkursu Naukowego E(x)plory.
Zapraszamy wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii, wynalazców i badaczy w wieku 13-20 lat. Do wygrania stypendia naukowe, wyjazdy międzynarodowe, nagrody rzeczowe.

Uczeń III LO w Opolu zwycięzcą Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie

W poniedziałek 10 grudnia 2018 r. w Opolu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego ponad 330 uczniów z ponad 100 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski pisało test finałowy Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie organizowanej przez Kurię Diecezji Opolskiej.

Młodzi dla Kamerunu

SZCZYT KLIMATYCZNY - Barbara Łabędzka

Plan spotkań z rodzicami 20 grudnia 2018 r. (czwartek)

16.30 do 18.00 – dyżur dla nauczycieli niebędących wychowawcami
17.00 – spotkanie rodziców/opiekunów uczniów z wychowawcami

OPOLSKA LIGA ROBOTÓW - 2018/2019

Zapraszamy wszystkich miłośników robotyki na drugie w tym sezonie zawody:)

Ponownie spotykamy się w Opolu w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym.
Gospodarzem zawodów, które odbędą się 11 stycznia 2019 roku będzie Publiczne
Liceum Ogólnokształcące nr 8 w Opolu.

Laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad i konkursów III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, rok szkolny 2017/2018

Ogólnopolski Kongres Młodzieży

Grupa uczennic klasy 2C III LO w Opolu - Barbara Łabędzka, Julia Macha, Laura Piontek i Aleksandra Wiciak - uczestniczyła w Ideathonie, czyli Ogólnopolskim Kongresie Młodzieży. Kongres odbywał się 26 listopada w Oranżerii Pałacu Króla Jana III na Wilanowie w Warszawie. Dziewczyny miały za zadanie przygotować plan projektu dotyczącego wybranej sfery życia społecznego i zaprezentować swoje pomysły w jedyne 60 sekund.

Konkurs pn. „Pokaż Język: I know I can”

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że ruszył nabór do kolejnej edycji konkursu językowo-wokalnego pn. „Pokaż Język: I know I can”, którego organizatorem jest biuro europosłanki Danuty Jazłowieckiej. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z terenu z województwa dolnośląskiego i opolskiego.

« 11 12 [13] 14 15 z 33 stron »