Dzisiaj jest piątek, 22 luty 2019r,

Rok szkolny - 2018/2019

Wyjazdy integracyjne klas 1 liceum

W pierwszym tygodniu października klasy pierwsze III LO w Opolu przebywały na dwudniowej wycieczce integracyjnej w Kotlinie Kłodzkiej.

Konkurs „ Młody samorządowiec w zjednoczonej Europie”

24 września odbył się pierwszy etap Konkursu – Młody samorządowiec w zjednoczonej Europie. Konkurs zorganizował Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pani Profesor Maria Piechurska

W ostatnich dniach zmarła
Pani Profesor Maria Piechurska
wieloletnia nauczycielka języka polskiego
w III LO w Opolu
wspaniały dydaktyk i wychowawca
Wspominamy Panią Profesor
z wielką serdecznością
Rada Pedagogiczna III LO w Opolu

Uwaga uczniowie klas III gimnazjum biorący udział w projekcie Carpe Diem

Uwaga uczniowie klas III gimnazjum biorący udział w projekcie Carpe Diem - Pierwsze zajęcia: 6 października 2018. od godz. 9.00. w szkołach wskazanych w deklaracjach !

ITN - j. rosyjski

Uczennice, które składały podanie o ITN z j. rosyjskiego proszone są o kontakt z nauczycielami z biblioteki szkolnej

INTELIGENTNY SYSTEM MONITOROWANIA JAKOŚCI POWIETRZA W OPOLU

Na bieżąco możecie śledzić stan powietrza w Opolu! Uruchomiliśmy Inteligentny System Monitorowania Jakości Powietrza. Sieć zbudowana dla miasta składa się z 25 czujników zlokalizowanych na budynkach placówek edukacyjnych, strażnicach OSP czy kościołach. Odczytują one w czasie rzeczywistym serię parametrów, a dane udostępniane są w formie mapy na https://airly.eu/opole/ oraz w darmowych aplikacjach AIRLY na Android oraz IOS.
Przypominamy także o prognozach jakości powietrza.

WYCIECZKI INTEGRACYJNE KLAS 1 LO – KOTLINA KŁODZKA

ZAJĘCIA Z JĘZYKA CHIŃSKIEGO DLA UCZNIÓW NASZEGO LICEUM

Prowadząca: Li Mengtong
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE: 3 października 2018
Środa, lekcja 8 ( 14.15. – 15.00.) sala 26

NARODOWE CZYTANIE PRZEDWIOŚNIA

Dnia 21 września 2018 r. na placu Ignacego Daszyńskiego w Opolu obok urokliwej fontanny bogini Ceres odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Zorganizowane zostało przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V we współpracy z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji.

Uczniowie opolskiej Trójki na VII Kongresie Młodych Matematyków Polskich

Kongres odbył się w Lublinie w dniach 20-23 września 2018.a wśród ponad 200 młodych pasjonatów matematyki z całej Polski, wraz z opolską delegacją przygotowaną przez Opolskiego Kuratora Oświaty

« 11 12 [13] 14 15 z 25 stron »