Szanowni Państwo, Uczniowie i Rodzice naszych uczniów,

dziękuję tym, którzy wzięli udział w spotkaniu w dniu 16 kwietnia.

Rada Pedagogiczna ZSO w Opolu została
zwołana na dzień 23 kwietnia 2019.

Przypominam, że w dniach od 18 do 23 kwietnia
trwają ferie świąteczne.

Nadal trwa akcja strajkowa, w której bierze udział większość nauczycieli naszej szkoły.

Życzę wszystkim spokojnych Świąt.

Dzisiaj jest niedziela, 21 kwiecień 2019r,

Rok szkolny - 2018/2019

ITN - j. rosyjski

Uczennice, które składały podanie o ITN z j. rosyjskiego proszone są o kontakt z nauczycielami z biblioteki szkolnej

INTELIGENTNY SYSTEM MONITOROWANIA JAKOŚCI POWIETRZA W OPOLU

Na bieżąco możecie śledzić stan powietrza w Opolu! Uruchomiliśmy Inteligentny System Monitorowania Jakości Powietrza. Sieć zbudowana dla miasta składa się z 25 czujników zlokalizowanych na budynkach placówek edukacyjnych, strażnicach OSP czy kościołach. Odczytują one w czasie rzeczywistym serię parametrów, a dane udostępniane są w formie mapy na https://airly.eu/opole/ oraz w darmowych aplikacjach AIRLY na Android oraz IOS.
Przypominamy także o prognozach jakości powietrza.

WYCIECZKI INTEGRACYJNE KLAS 1 LO – KOTLINA KŁODZKA

ZAJĘCIA Z JĘZYKA CHIŃSKIEGO DLA UCZNIÓW NASZEGO LICEUM

Prowadząca: Li Mengtong
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE: 3 października 2018
Środa, lekcja 8 ( 14.15. – 15.00.) sala 26

NARODOWE CZYTANIE PRZEDWIOŚNIA

Dnia 21 września 2018 r. na placu Ignacego Daszyńskiego w Opolu obok urokliwej fontanny bogini Ceres odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Zorganizowane zostało przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V we współpracy z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji.

Uczniowie opolskiej Trójki na VII Kongresie Młodych Matematyków Polskich

Kongres odbył się w Lublinie w dniach 20-23 września 2018.a wśród ponad 200 młodych pasjonatów matematyki z całej Polski, wraz z opolską delegacją przygotowaną przez Opolskiego Kuratora Oświaty

Spotkanie z Peter`em Sokolowskim

Zapraszamy uczniów Państwa Szkoły zainteresowanych ćwiczeniem kompetencji językowych z języka angielskiego w stopniu zaawansowanym na spotkanie z Peter`em Sokolowskim współredaktorem słownika Merriam-Webster, autorem wielu publikacji językoznawczych, redaktorem muzycznym oraz Jen Mac Arthur - Regional English Language Officer. Będą Oni naszymi gośćmi 27 września br. dzięki współpracy z Ambasadą USA w Krakowie.

LOGICZNY UCZEŃ w III LO w Opolu

LOGOS – projekt zajęć fakultatywnych rozwijających kompetencje ogólnorozwojowe związanych z: krytycznym, samodzielnym myśleniem; poprawnym argumentowaniem; logiką oraz heurystyką.

„MARZĘ, MYŚLE, TWORZĘ - NA OKRĄGŁO”

Gimnazja oficjalnie przestaną istnieć. Jednak uczniowie owych instytucji przeciwnie, są i chcą działać. Ostatni rocznik nie będzie wyłącznie gasił światła, my chcemy przeżyć ten rok na pełnej petardzie.

Uczniowie III LO – delegatami Europejskiego Parlamentu Młodzieży

Europejskiemu Parlamentowi Młodzieży (EYP) przyświeca cel przybliżania młodym ludziom wartości demokratycznych, poprzez zapoznawanie ich z funkcjonowaniem poszczególnych komórek Unii Europejskiej, a także uwrażliwianie młodego pokolenia na problemy o zasięgu światowym, przy jednoczesnym stymulowaniu do poszukiwania rozwiązań tychże kwestii we własnym zakresie.

« 15 16 [17] 18 19 z 29 stron »