Dzisiaj jest środa, 17 styczeń 2018r,

Rok szkolny - 2017/2018

Dla naszych uczniów, rodziców, opiekunów, nauczycieli i pracowników szkoły

„Na Wilię, na Święta, na Rok Nowy
życzenia szczęścia znów nad światem mkną
niech moc truchleje, a nadziei płomyk
niechaj ogrzeje ciepłem swym nasz dom”

Anna Lena Królicka

Anna Lena Królicka – absolwentka klasy biologiczno – chemicznej 2017 w III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu - stypendystką Ministra Edukacji Narodowej.

Klasa II A uczy się o relacjach polsko - chińskich

13 grudnia 2017 r., wzięliśmy udział w ciekawych zajęciach przeprowadzonych na temat relacji polsko-chińskich, głównie w aspekcie ekonomicznym. W trakcie godzinnego warsztatu przeprowadzonego w ramach cyklu "Polak-Polska-Świat", Pan Stanisław Niewiński, koordynator Regionalnego Ośrodka Debat Międzynarodowych w Opolu, przedstawiał nam wybrane aspekty opisujące sytuację gospodarczą Polski, trendy światowe oraz możliwości pogłębienia współpracy polsko-chińskiej.

Wystąpienie Pamneli de Volder, Konsula Generalnego USA w Krakowie, na konferencji SilMUN 14.12.2017.

Pani Konsul przedstawiła prezentację o 100- leciu odzyskania niepodległości przez Polskę i historii współpracy Polska – USA oraz wzięła udział w dyskusji delegatów tegorocznego SilMUN’a, którego dzisiejsze obrady odbywały się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym oraz w salach Wyższej Szkoły Zarzadzania i Administracji w Opolu.

Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie !!!

Brawo dla naszych uczestników finału Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie !!!
Wspaniałe sukcesy, wspaniałe nagrody!!!

Uczniowie opolskiej Trójki zwycięzcami regionalnego etapu

Turnieju Debat Oksfordzkich dla młodzieży
„Historia w słowie zamknięta”
Damian Baron, Szymon Gasz i Maria Dąbrowska z klasy 3 a społeczno- prawnej oraz Jakub Staś z kl. 3 b biologiczno – chemicznej uzyskali III wynik w rankingu wszystkich zwycięskich w regionach zespołów !

Agenda of Silesian Model United Nations 2017

Zapraszamy na SilMUN 2017

Opolska Trójka organizuje po raz kolejny Modelowe Obrady ONZ – zapraszamy młodych ludzi do dyskusji o problemach współczesnego świata.

Film profilaktyczny "Zwykły szary człowiek" zdobył III miejsce

Już po raz trzeci, uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie na realizację małych form teatralno- filmowych pt. "W Opolu chcę żyć bezpiecznie". Film nagrany przez siedmiu uczniów klasy IIIgA zdobył III miejsce w kategorii miasto Opole. Opiekunem grupy była mgr Beata Nowak, psycholog szkolny. Gratulujemy uczniom pomysłu i świetnego wyniku.

STAŻE ZAWODOWE DLA LICEALISTÓW 2017-2018

Zachęcamy uczniów klas I i II LICEUM do udziału w projekcie pn. „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe bliżej rynku pracy 2”. Projekt oferuje udział w płatnych stażach zawodowych (podczas ferii zimowych i ostatnie dwa tygodnie czerwca) oraz stażach połączonych z certyfikowanym kursem zawodowym (okres marzec-kwiecień).

« 1 [2] 3 z 3 stron »