Dzisiaj jest wtorek, 26 marzec 2019r,

Rok szkolny - 2018/2019

Filmowo - teatralny wyjazd do Łodzi

Filmowo - teatralny wyjazd do Łodzi. Trójkowicze odwiedzili Pałac Herbsta poznając włókienniczą historię miasta, Muzeum Kinematografii, słynną łódzką Pietrynę i Manufakturę. Wieczór zwieńczył spektakl "Antygona w Nowym Jorku" w Teatrze Nowym.

TARGI EDUKACYJNE EDU OPOLE 5 - 6 MARCA 2019 r.

Dziękujemy nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w organizację tegorocznych targów.
Absolwentów gimnazjum i szkół podstawowych zapraszamy do nas do III Liceum,
Najbliższa okazja to DZIEŃ OTWARTY - 21.03.2019 , GODZ.9.00 - 14.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY, DYREKCJA SZKOŁY

i Teatr TVP

Skłodowska Square – szkolny teatr naszych gimnazjalistów w finale
Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych,
Przegląd wieńczy wielka Gala Internetowego Przeglądu TVP Teatrów Uczniowskich, będąca ukoronowaniem zarówno całego roku pracy nad dystrybucją spektakli do szkół jak również nagrodzeniem zwycięskich przedstawień uczniowskich, zgłoszonych do przeglądu

Dobra komunikacja interpersonalna – to sukces !

We współpracy z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Opolskiego, realizującym
Projekt socjologii zaangażowanej LUDZIE,
uczniowie uniwersyteckiej klasy I A społeczno – humanistycznej mieli możliwość w marcu br. rozpocząć cykl warsztatów komunikacyjnych, dzięki którym doskonalą swe umiejętności, ćwiczą skuteczne sposoby porozumiewania się, poznają siebie … i doskonale przy tym bawią.

Olga Kowalczyk najlepszą narciarką wśród opolskich licealistek

Zieleniec był po raz kolejny areną zmagań narciarzy, rywalizujących w Mistrzostwach Opola w slalomie. Zawody odbyły się 1 marca, jednak tym razem pogoda nie dopisała uczestnikom mistrzostw. Dodatnia temperatura, gęsta mgła i drobne opady deszczu nie przeszkodziły jednak reprezentantom "Trójki" w bardzo dobrym występie.

Wojewódzkie Konfrontacje Muzyczne

Opole, 25 kwietnia 2019r.

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC po raz dziewiąty organizuje rekrutację do swojego flagowego programu stypendialnego. Program Stypendialny Horyzonty to szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą zdobywać wiedzę i doświadczenia w dużym mieście i którzy chcą uczyć się, jednocześnie dbając o rozwój osobisty i zaangażowanie obywatelskie.

„Nie ma złych pomysłów są tylko lepsze pomysły”

To program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Pod patronatem Minister Edukacji Narodowej. Celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Odyseja uczy kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Pielgrzymka Maturzystów 2019!

18 lutego 2019 r. maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w corocznej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę zorganizowanej przez Małgorzatę Chalińską i ks. Tadeusza Dziedzica. Opiekunem była Małgorzata Dorotnik-Kukielka.
Celem pielgrzymki była wspólna modlitwa o łaski potrzebne w dniach matury i o dobre wybory w życiu dorosłym.

Studniówka III LO - 16 lutego 2019 Dom Expo

« 1 [2] 3 4 5 z 27 stron »