X

Ta strona używa cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki internetowej.

Zamknij okienko

Zespół Szkół Ogólnokształcących

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie
Publiczne Gimnazjum nr 9 Dwujęzyczne

 
 

Dzisiaj jest niedziela, 18 marzec 2018r,

Aktualności

Rok szkolny - 2017/2018

Konferencja poświęcona strajkom studenckim

W dniu 8 marca, na zaproszenie Wojewody Opolskiego, klasa III społeczno – prawna wzięła udział w konferencji poświęconej strajkom studenckim, które odbyły się w marcu 1968 roku.

więcej »

"Nowe technologie dla dziewczyn"

Jedyny w Polsce program stypendialny skierowany do kobiet − "Nowe technologie dla dziewczyn" Intel-Perspektywy, który oferuje najzdolniejszym maturzystkom wybierającym studia informatyczne stypendia finansowe i wsparcie merytoryczne w rozwoju zainteresowań oraz największy polski program inspiracyjny dla studentek informatyki − "IT for SHE", który w grudniu 2017 otrzymał nagrodę Komisji Europejskiej dla najlepszego działania na rzecz kobiet w informatyce w Europie - European Digital SkillsAward 2017.

więcej »

ADAM GOMOŁA wśród najlepszych mówców w kraju!

5 marca w zabytkowym gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. W. Korfantego pod honorowym patronatem europosła Jerzego Buzka. W eliminacjach okręgowych w całej Polsce uczestniczyło 400 uczniów, z nich wyłoniono 22 finalistów, których zadaniem było wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do myśli przewodniej Nieszczęsny dar wolności? ks.J. Tischnera.

więcej »

Opolska Liga Robotów - Robo Elektryk Day 2018

Serdecznie zapraszamy na czwarte zawody w czwartym sezonie Opolskiej Ligi Robotów.

Zawody Robo Elektryk Day 2018 zostaną zorganizowane przez Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu i odbędą się 21 marca 2018 roku.

więcej »

Zbiórka pluszaków

więcej »

„Niesamowite kobiety Śląska Opolskiego”

Wystawa przygotowana przez dr Joannę Banik z Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

więcej »

Medale naszych narciarzy na zawodach w Zieleńcu

Mroźna pogoda nie przeszkodziła w rozegraniu Mistrzostw Opola Szkół Ponadgimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się 2 marca 2018 r. na stokach urokliwego Zieleńca.

więcej »

Warsztaty klas dwujęzycznych czyli matematyka po angielsku w Trójce

Już po raz kolejny gimnazjaliści PG nr 9 i uczniowie klasy I MBA - klas z wykładowym językiem angielskim III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, przygotowali lekcję otwartą dla klasy 7c (również dwujęzycznej) ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu.

więcej »

IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Talent za Talent"

Szanowna Dyrekcjo,

chcielibyśmy przypomnieć o możliwości zgłoszenia się Maturzystów z Państwa szkoły do uczestnictwa w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Talent za Talent" organizowanego przez Stowarzyszenie Cognitis.

więcej »

XX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy – Adam Gomoła najlepszym „krasomówcą” etapu regionalnego!

23 lutego 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyły się eliminacje regionalne XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. W. Korfantego pod patronatem Prof. Jerzego Buzka. Celem konkursu jest m.in. pielęgnowanie języka polskiego (kolejnym patronem jest Rada Języka Polskiego), refleksja nakierowana na etyczny aspekt języka oraz przygotowanie uczniów do uczestniczenia w życiu publicznym.

więcej »

« 1 [2] 3 4 5 z 5 stron »

 

Liczba odwiedzin: 3940487

© 2010 ZSO Opole