Szanowni Państwo:

zgodnie z zapisami Rozporządzenia MEIN, które  na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020r. poz. 910 i 1378 oraz z 2021 r. poz. 4) zarządza kontynuowanie czasowego funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389, z późn. zm.20 informuję,

że od dnia 1 marca 2021 r. do dnia 14 marca 2021 r. nadal będzie prowadzone nauczanie zdalne.

W tych dwóch tygodniach planowo obywać się będą kolejne próbne egzaminy maturalne dla naszych uczniów klas III oraz zajęcia fakultatywne przygotowujące do egzaminów z języka polskiego i matematyki w formie stacjonarnej.

Harmonogramy proszę śledzić na stronie www szkoły.

Życzę zdrowia

Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III w Opolu

Dzisiaj jest niedziela, 28 luty 2021r,

Rok szkolny - 2020/2021

Sukces trójkowiczów!

Sukces trójkowiczów! Zespół lehman brothers and sister prowadzony przez Marka Kossakowskiego, ucznia klasy 2Ds, zdołał zakwalifikować się do drugiego etapu High School Business challenge. W skład zespołu wchodzą: Alicja Jonczyk z 2Ds, Mateusz Kowalowicz z 2An oraz Kamil Stankiewicz i Wojciech Burda, którzy reprezentują LO nr II. Ekipa pod opieką pana Arkadiusza Wickiewicza zmierzy się pod koniec marca z zadaniami typu case study, w walce o awans do finału krajowego.

211. rocznica urodzin Fryderyka Chopina

W poniedziałek (22.02) mija 211. rocznica urodzin sławnego polskiego pianisty i kompozytora Fryderyka Chopina.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Ogłoszenie o naborze na członka Młodzieżowej Rady Miasta w Opola na lata 2021-2023

MBP zaprasza na spotkanie on-line z Tomaszem Różyckim

Spotkanie on-line
z Tomaszem Różyckim
Prowadzenie: Marek Zagańczyk
23 lutego 2021
MBP (facebook.com/mbpopole)

World Press Photo / konkurs dla młodzieży

20.02-21.03.2021
codziennie od 12.00 do 22.00
www.facebook.com/gswopole

Krzysztof Kamil Baczyński - wystawa plenerowa

Plac przed MBP, ul. Minorytów 4

Wystawa plenerowa powstała z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - poety pokolenia wojennego i jednego z największych polskich twórców.

Wykaz stypendystów w roku szkolnym 2020/2021

25. Krajowa Sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży w Turcji

Pierwszy tydzień lutego to dla Kacpra Lubiewskiego, ucznia klasy 2an, niezwykle intensywny czas. Przewodniczył bowiem pracom Komitetu Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności na 25. Krajowej Sesji Europejskiego Parlamentu Młodzieży w Turcji. Komitet Kacpra obradował nad sytuacją osób z niepełnosprawnościami podczas pandemii COVID-19.

Szanowni Państwo, Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych uczniów,

Szanowni Państwo,
w oparciu o dane przekazane na stronie MEiN
informuję, że formuła edukacji na odległość będzie prowadzona nadal na dotychczasowych zasadachdo końca lutego