Szanowni Państwo; Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów,

w związku z wprowadzeniem od 25 marca  do 10 kwietnia br. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nadal będziemy prowadzili zdalne nauczanie, modyfikując realizacje podstawy programowej kształcenia ogólnego do potrzeb dydaktycznych i wychowawczych naszych podopiecznych oraz możliwości technicznych nauczycieli i uczniów.

W zapisie zasad znajdziecie Państwo podstawowe  informacje dotyczące czasowego przeorganizowania kształcenia prowadzonego w naszej szkole, zgodne z wytycznymi MEN.

Na dzień dzisiejszy nie znajduję podstaw do zmiany planu lekcji, zakładając e–learning asynchroniczny.

Proszę o zgłaszanie uwag dotyczących prowadzonej w  III LO w Opolu zdalnej edukacji, potrzeb (także technicznych) umożliwiających korzystanie uczniów z tej formuły w czasie pandemii, niezbędny - stały kontakt z wychowawcami i nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Z życzeniami zdrowia, rychłego „do zobaczenia”
Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III

Dzisiaj jest wtorek, 07 kwiecień 2020r,

Rok szkolny - 2019/2020

Szanowni Państwo; Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów,

w związku z wprowadzeniem od 25 marca do 10 kwietnia br. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nadal będziemy prowadzili zdalne nauczanie, modyfikując realizacje podstawy programowej kształcenia ogólnego do potrzeb dydaktycznych i wychowawczych naszych podopiecznych oraz możliwości technicznych nauczycieli i uczniów.

Ogólne zasady zdalnej pracy z uczniem w dniach od 25.03.2020 do 10.04.2020

Ogólne zasady zdalnej pracy z uczniem
w dniach od 25.03.2020 do 10.04.2020 r.
w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr III
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu

Szanowni Państwo,
W związku z zaistniałą sytuacją psycholog i pedagog szk. pragną poinformować, że jesteśmy do Państwa dyspozycji. W razie potrzeby prosimy o kontakt drogą elektroniczną poprzez e-dziennik.
Pozdrawiamy serdecznie

Uwaga uczniowie - kwalifikacja wojskowa w roku 2020 została zakończona

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. (Dz. U. poz. 423). Na mocy tego przepisu kwalifikacja wojskowa w roku 2020 została zakończona dnia 13 marca 2020 r.
Tracą ważność wezwania wydane na podstawie art. 32 ust. 8 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej przez Prezydenta Miasta Opola osobom do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 25 marca do 24 kwietnia 2020 r.

Szanowni Państwo: Rodzice i Opiekunowie naszych uczniów Szanowni Uczniowie III LO w Opolu

w związku z zawieszeniem przez Ministra Edukacji Narodowej zajęć w szkołach od dnia 12.03 do 25.03.2020r ze względu na sytuację epidemiologiczną informuję, że od dnia 16 marca będziemy prowadzić elementy kształcenia on-line, by wspomóc naszych uczniów w pracy własnej, przygotowaniu do egzaminów i uczeniu się na odległość.
Dlatego też zwracam uwagę na stały kontakt poprzez e-dziennik, przekazywane informacje i materiały dydaktyczne dla uczniów wszystkich klas, korzystanie ze wskazanych przez nauczycieli form pracy w internecie (np. portale, strony www, e- podręczniki, wolne zasoby edukacyjne), zadań przesyłanych drogą emailową.

Od dnia 16 marca 2020 szkoła zostanie zamknięta.
Kontakt w sprawach istotnych proszę prowadzić przez e-dziennik.

Bardzo proszę o odpowiedzialne w obliczu pandemii
i efektywne (w e-szkole) spędzenie czasu.

Życzę nam wszystkim zdrowia i do zobaczenia w szkole.

Dyrektor III LO w Opolu

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Szanowni Rodzice, zgodnie z rekomendacją Prezydenta Miasta Opola, w porozumieniu ze sztabem kryzysowym w Opolu, informuję, że od dnia 12 marca do 25 marca 2020 zawieszone zostają zajęcia dydaktyczne w placówkach publicznych miasta Opola. Podobne działania zostały podjęte w całym kraju.

Mając na uwadze dobro, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, prosimy o rozważne zaopiekowanie się młodzieżą, unikanie wszelkich miejsc publicznych, zgromadzeń i wyjazdów poza miejsce zamieszkania.

Prosimy o śledzenie strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, Miasta Opola i dziennika internetowego szkoły.

Z poważaniem, Joanna Raźniewska Dyrektor III LO w Opolu.

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie naszych uczniów!

Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie naszych uczniów!

Informuję, że planowane na dzień 12 marca br. wywiadówki i spotkania z wychowawcami klas w szkole zostały odwołane, co wynika z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Zaprosimy na nie w innym terminie. Informacje o ocenach i frekwencji znajdziecie Państwo w e-dzienniku. W razie pytań prosimy kontaktować się telefonicznie z nauczycielami.

Joanna Raźniewska, Dyrektor Szkoły

Zakażenia koronawirusem

Zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

Główną drogą szerzenia się jest kontakt człowiek - człowiek. Na podstawie obecnie dostępnych danych zakażają osoby z objawami lub osoby wykazujące objawy choroby.

« 1 [2] z 2 stron »