Dzisiaj jest środa, 13 listopad 2019r,

Rok szkolny - 2019/2020

Teoria jest ważna, ale niewystarczająca

Teoria jest ważna, ale niewystarczająca, gdy musisz ją przenieść na kontakt z człowiekiem. A zwłaszcza, gdy praca wymaga współpracy w zespole i dobrej komunikacji z pacjentem. Warunki bywają różne i nie da się ich przewidzieć, dlatego z pomocą przychodzą nowoczesne fantomy! Państwowa Wyższa Szkoła Medyczna w Opolu umożliwiła nam zwiedzenie innowacyjnego centrum symulacji medycznej, w której uczą się m.in. przyszli pielęgniarze/pielęgniarki, położne/położni.

Spotkanie z Pani Danuta Szeliga

Pani Danuta Szeliga,
Prezes Opolskiego Związku Sybiraków, spotkała się październikowego popołudnia z młodzieżą III LO w Opolu, by przekazać młodemu pokoleniu swe wspomnienia z deportacji, syberyjskiej niewoli, tułaczki do Armii Andersa, kolejnych lat wędrówki po szerokim świecie ...

PIERWSZA POMOC - PRAKTYKI NIGDY ZA WIELE

Dla uczniów klas maturalnych opolskiej Trójki przeprowadzone zostały kompetencyjne szkolenia z zakresu przeciwdziałania wypadkom i udzielania pierwszej pomocy. Program został zrealizowany dzięki projektowi Edu Pasja z Poznania.

Szkoła pamięta

W ramach akcji uczniowie wraz z nauczycielami mogą m.in. uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności, odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię, zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby, odwiedzić groby nauczycieli z danej placówki, wesprzeć działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą, zaprosić lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami, zorganizować wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie czy zorganizować wycieczkę patriotyczną.

Laureaci Nagród Marszałka Województwa Opolskiego z III LO w Opolu

W czasie Regionalnego Święta Edukacji w Opolskiej Filharmonii zostały uroczyście wręczone nagrody dla uczniów, studentów, nauczycieli, osób mających szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania edukacji.

Międzynarodowa Sesja EYP w Hamburgu z udziałem naszych uczniów

W dniach 20-29.09.2019 r. wraz z Kacper Lubiewskim - uczniem klasy 1an braliśmy udział w odbywającej się w Hamburgu, 91 Międzynarodowej Sesji Europejskiego Parlamentu Młodzieży. Sesja ta zgromadziła łącznie 225 osób z 36 państw w roli delegatów, którzy debatowali i wypracowywali rozwiązania współczesnych nam problemów, m.in. zabezpieczenie danych osobowych, zmiany klimatyczne, handel międzynarodowy, energie odnawialne, przestrzeganie praw człowieka. Kacper pełnił rolę delegata w komitecie Kultury i Edukacji, natomiast ja w komitecie Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów.

Wykład w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu

Dnia 16 października całą klasą 2B mieliśmy możliwość uczestniczenia w wykładzie w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu prowadzonego przez ginekologa, który przybliżył nam temat badań ginekologicznych oraz nowotworów.

Regulamin Szkolnego Konkursu na Prezentację Multimedialną

Betania

Lekkoatletki i koszykarze startowali z sukcesami

Kilka spektakularnych sukcesów odnotowali nasi szkolni sportowcy w zawodach rozgrywanych w ramach Kalendarza Szkolnego Związku Sportowego.

« 1 [2] 3 4 z 4 stron »