Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie

NAJLEPSZYM LICEUM w Opolu i województwie opolskim oraz na 33 miejscu w Polsce

Dzisiaj jest niedziela, 20 styczeń 2019r,

Rok szkolny - 2017/2018

Akcja - MIŚ

PODZIĘKOWANIA

Wykaz stypendystów – uczniów ZSO w roku szkolnym 2017/2018

Plan spotkań z rodzicami 22 marca 2018 r. (czwartek)

Prezydent Opola uhonorował najlepszych sportowców

Co decyduje o sukcesie w sporcie? Talent czy praca? Sam talent to zdecydowanie za mało. Sukces sportowy odnoszą tylko ci zawodnicy, którzy postanowili ciężko i systematycznie pracować. Czy warto tak się poświęcać? Wylewać pot na treningach, kiedy inni błogo odpoczywają? Zwycięstwo, medal, nowy rekord, to dla zawodnika najlepsza zapłata za lata poświęcenia i wyrzeczeń. Najlepsi sportowcy z naszej szkoły otrzymali jednak jeszcze inną, finansową zapłatę, za sukcesy sportowe na szczeblu ogólnopolskim. Czwórka licealistów otrzymała z rąk Prezydenta Opola roczne stypendium sportowe.

Magdalena Jasińska laureatką pierwszej polskiej edycji programu Pramerica Moc Działania

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że uczennicaLiceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu – Magdalena Jasińska – znalazła się w gronie dwunastu laureatów wyróżnionych przez kapitułę programu Pramerica Moc Działania. Celem projektu jest docenienie i wyróżnienie młodych ludzi – takich jak Magdalena, aktywnie działających na rzecz swojej społeczności.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowe dla absolwentki Anny Królickiej

Anna Królicka - absolwentka Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu, obecnie studentka wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu,odebrała 7 marca 2018r z rąk Minister Edukacji Narodowej, p. Anny Zalewskiej, stypendium. Ministra Edukacji Narodowej, jako jedna z delegatów Opolszczyzny, z udziałem Opolskiego Kuratora Oświaty.

IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

„W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP