Dzisiaj jest piątek, 22 luty 2019r,

Rok szkolny - 2017/2018

Dzień Otwarty Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Aby uczcić pierwszy dzień wiosny, grupa uczniów z naszego liceum wyjechała z Panem Robertem Sochackim na Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, by tam wziąć udział w warsztatach matematycznych zorganizowanych w ramach Dnia OtwartegoWMiI UJ. Przypomnijmy tutaj, że nasza szkoła ma podpisaną umowę o współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki UJ.

Z opolskiej Trójki do Waszyngtonu

Pewnie nie raz zastanawiałeś się: „Jaka czynność sprawiałaby ci najwięcej radości? „ Na to pytanie zdecydowanie odpowiada uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu, Magdalena Jasińska, która, twierdzi, że jej największą pasją jest wolontariat. Magda została złotą laureatką programu Pramerica Moc Działania.

FINAŁ 41 Olimpiady Języka Niemieckiego

W dniach 23 - 25.03.2018 odbył się w Poznaniu FINAŁ 41 Olimpiady Języka
Niemieckiego.

Uczniowie naszej TRÓJKI zostali finalistami

Życzenia spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych

Życzenia spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich naszych Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników i Przyjaciół Szkoły

Trójkowy wysyp olimpijczyków na wiosnę…

Przedwiośnie to czas finałów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, w których uczniowie opolskiej Trójki stają w szranki z najlepszą młodzieżą z całego kraju w różnorodnych dziedzinach wiedzy.

Szanowni Państwo,

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu, jako realizator projektu „Licealista na rynku pracy – zdobywanie kompetencji zawodowych przez uczniów szkół licealnych Miasta Opola”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zaprasza uczniów liceów miasta Opolu do wzięcia udziału w konkursie polegającym na zaprojektowaniu logotypu w/w projektu.

Spotkanie podsumowujące udział uczniów PG nr 9 w wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych :
Wtorek 27.03. godz, 10.30 - aula
Zaproszenie dla wszystkich laureatów, finalistów oraz nauczycieli i- opiekunów .

Bardzo wyjątkowy - MICHAŁ WACHNICKI

Wyjątkowo zdolny uczeń.. wyjątkowo pracowity.. wyjątkowo wszechstronny
Bardzo wyjątkowy - MICHAŁ WACHNICKI.

DZIEŃ OTWARTY 2018

Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w OPOLU
21 marca 2018 roku (9.00-14.00)

REKOLEKCJE W ZSO – GIMNAZJUM I LICEUM 22 MARCA 2018 (CZWARTEK)