Od poniedziałku 17 czerwca wracamy do normalnego rozkładu godzin lekcyjnych.
Przypominamy, że 18 czerwca, o godz.15.30 odbędzie się w auli szkoły uroczystość pożegnania gimnazjalistów.
19 czerwca , o godz. 9.00 uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 dla klas 1 i 2 liceum w auli szkoły.
Dyrekcja szkoły

Dzisiaj jest poniedziałek, 17 czerwiec 2019r,

Rok szkolny - 2017/2018

Łączy nas pamięć

Lekcja czytania z Wojciechem Bonowiczem

Ekonomia społeczna – ogarnij to

Pracownicy Centrum Promocji i Rozwoju Ekonomii Społecznej
przeprowadzili dla uczniów klas gimnazjalnych
cykl spotkań edukacyjnych
pt. „Ekonomia społeczna – ogarnij to”.

Marie Curie 150 Creative Video Challenge

- konkurs został organizowany przez ESTRO (EuropeanSociety for Radiotherapy and Oncology ) Cancer Foundation z okazji 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie.
Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu krótkiego filmu promującego przekaz: radioterapia leczy raka!

III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości 2018 jako jedyna szkoła z Opola

Patronem rankingu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Rzeczpospolita. Zestawienie wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów.

MAGDALENA JASIŃSKA WŚRÓD 12 NAJLEPSZYCH WOLONTARIUSZY Z CAŁEGO ŚWIATA

Przełom kwietnia i maja Magdalena – laureatka krajowego finału konkursu dla najlepszych wolontariuszy – spędziła w Waszyngtonie, gdzie spotkali się laureaci z całego świata na gali Spirit of Community.

Opolskie Towarzystwo Fotograficzne (Organizator Konkursu) oraz Rada Dzielnicy Stare Miasto Opole (Współorganizator) organizują:

„Konkurs fotograficzny o tematyce ukazującej piękno Dzielnicy Stare Miasto-Opole. Prace powinny w sposób oryginalny ukazywać piękno oraz oddawać klimat Starego Miasta”.

SEMINARIUM NAUKOWE W PAŃSTWOWYM MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU W JĘZYKU ANGIELSKIM

Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VI im. Generała Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka" uczestniczyli w trzydniowym (28-30 maj 2018) seminarium naukowym organizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Mistrzostwa Opola w pływaniu drużynowym i indywidualnie

Wspaniałe występy naszych gimnazjalistów na Mistrzostwach Opola w pływaniu drużynowym i indywidualnie. Po bardzo emocjonujących startach obie sztafety dziewcząt i chłopców wywalczyły złote medale!

MISTRZOSTWA OPOLA W PŁYWANIU SZTAFETOWYM I INDYWIDUALNYM SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

16 kwietnia 2017 uczniowie naszego liceum startowali w Mistrzostwach Opola Szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu sztafetowym na dyst.6x50m oraz w pływaniu indywidualnym.

« 24 25 [26] 27 28 z 33 stron »