X

Ta strona używa cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki internetowej.

Zamknij okienko

Zespół Szkół Ogólnokształcących

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie
Publiczne Gimnazjum nr 9 Dwujęzyczne

 
 

Dzisiaj jest niedziela, 18 marzec 2018r,

Aktualności

Rok szkolny - 2017/2018

51 Międzyszkolny Turniej Fizyczny rozstrzygnięty !!!

Organizowany przez Polskie Towarzystwo Fizyczne od ponad 50 lat turniej o Puchar Opolskiego Oddziału PTF został zamknięty w ubiegły weekend ( 24.02.2018). Puchar powrócił do III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, którego zespół finałowy w składzie: Markus Tatus 3 d, Kacper Szuniewicz 3 d i Rafał Polak 2 d ( uczniowie klas matematyczno – informatycznych) zdobył I miejsce.

więcej »

Ogólnopolskiego Konkursu na projekt pt.: „Co chciałbym zmienić w Polsce? Prawo, administracja, ekonomia”

Szanowni Państwo,

Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii pragnie zaprosić Uczniów ostatniej i przedostatniej klasy szkoły średniej do udziału w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na projekt pt.: „Co chciałbym zmienić w Polsce? Prawo, administracja, ekonomia”. Kryteria konkursu są ogólne zatem i pole do zgłaszania pomysłów bardzo szerokie. Nagrodą główną są trzy „indeksy” na kierunki: prawo, administracja i ekonomia społeczna, ponadto nagrody książkowe i wyróżnienia.

więcej »

VI Poligon Przedsiębiorczości

Poligon Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt edukacyjny, który obejmuje zagadnienia z dziedziny ekonomii, biznesu i przedsiębiorczości. Organizatorami są nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Celem inicjatywy jest szerzenie wiedzy ekonomicznej, promowanie postaw przedsiębiorczych oraz stworzenie platformy do spotkań i dyskusji dla młodych ludzi zainteresowanych tematyką gospodarczą.

więcej »

CAMP LEADERS

Mateusz Palmer, uczeń klasy II d - matematyczno – informatycznej opolskiej Trójki, został zakwalifikowany do udziału w CAMP LEADERS – amerykańskim programie dla młodych wolontariuszy, którzy dzięki swym umiejętnościom, zaangażowaniu na rzecz innych oraz kompetencjom pracy z dziećmi mogą wakacyjne miesiące spędzić na letnich obozach w USA, pracując jako opiekunowie, pomocnicy, organizatorzy zajęć.

więcej »

Olimpijskie sukcesy Dominiki Gryf

Olimpijskie sukcesy Dominiki Gryf
Uczennicy klasy 3 a – społeczno – prawnej
III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu

Dominika, tegoroczna maturzystka planująca studia prawnicze, jest szczególną pasjonatką współczesnej problematyki społecznej, w tym praw człowieka:

więcej »

WOJEWÓDZKA UROCZYSTOŚĆ PODSUMOWANIA WYNIKÓW XX OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH PERSPEKTYWY 2018

Na zaproszenie Wojewody Opolskiego. Pana Adriana Czubaka oraz Opolskiego Kuratora Oświaty, Pana Michała Sieka, w Sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, w dniu 15 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie najlepszych szkół Opolszczyzny – liceów i techników – wyróżnionych w tegorocznym rankingu.

więcej »

O 100 – leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę po angielsku

O 100 – leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę po angielsku/
Klasy dwujęzyczne C z wykładowym językiem angielskim wzięły udział w spotkaniu 14 lutego 2018 w Miejskiej Bibliotece Publicznej,

więcej »

„Absolwent – najlepsza inwestycja”

Na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Opolu z dn. 1.11.2017 r. informujemy, że firma Forbis Sp. z o.o. z siedzibą w Strzelcach Opolskich rozpoczęła rekrutację do projektu „Absolwent – najlepsza inwestycja”.

więcej »

Etap wojewódzki przedmiotowych konkursów gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018

więcej »

„Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”

„Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”
Konferencja mająca na celu upamiętnienie osób uhonorowanych medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”
16 luty 2018

więcej »

« 1 2 [3] 4 5 z 5 stron »

 

Liczba odwiedzin: 3940474

© 2010 ZSO Opole