Szanowni Państwo; Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów,

w związku z wprowadzeniem od 25 marca  do 10 kwietnia br. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nadal będziemy prowadzili zdalne nauczanie, modyfikując realizacje podstawy programowej kształcenia ogólnego do potrzeb dydaktycznych i wychowawczych naszych podopiecznych oraz możliwości technicznych nauczycieli i uczniów.

W zapisie zasad znajdziecie Państwo podstawowe  informacje dotyczące czasowego przeorganizowania kształcenia prowadzonego w naszej szkole, zgodne z wytycznymi MEN.

Na dzień dzisiejszy nie znajduję podstaw do zmiany planu lekcji, zakładając e–learning asynchroniczny.

Proszę o zgłaszanie uwag dotyczących prowadzonej w  III LO w Opolu zdalnej edukacji, potrzeb (także technicznych) umożliwiających korzystanie uczniów z tej formuły w czasie pandemii, niezbędny - stały kontakt z wychowawcami i nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Z życzeniami zdrowia, rychłego „do zobaczenia”
Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III

Dzisiaj jest wtorek, 07 kwiecień 2020r,

Rok szkolny - 2019/2020

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia 2020 r.

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość.

Matura próbna CKE - kwiecień 2020

Zasady oceniania:
- j.polski - poziom podstawowy
- j.polski - poziom rozszerzony
- fizyka
- matematyka - poziom podstawowy
- matematyka - poziom rozszerzony
- język angielski - poziom podstawowy
- język angielski - poziom rozszerzony
- język niemiecki - poziom podstawowy
- język niemiecki - poziom rozszerzony

Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna (ul. Niedziałkowskiego 9 w Opolu) zmieniła formy pracy i kontaktu z Klientami na czas stanu epidemiologicznego.

Wesele - Stanisław Wyspiański

Dramat w trzech aktach

Wojciech Chmielarz KSIĄŻKA W ODCINKACH NA FB!

pomysłodawca książki na czas kwarantanny. Codziennie kolejny odcinek powieści zatytułowanej "Prosta sprawa".

Jakub Ćwiek na czas kwarantanny!

Jakub Ćwiek postanowił podzielić się na FB nową książką, którą pisze i publikuje w odcinkach na swoim profilu FB.

Życie codzienne w czasach koronawirusa - konkurs na pamiętniki

Czy Twoje życie zmienia się na skutek pandemii koronawirusa? Jak wpływa ona na Twoją pracę, sytuację finansową, warunki mieszkaniowe i całą rodzinę? Jak radzisz sobie z codziennymi sprawami i ograniczaniem kontaktów społecznych? Opowiedz nam o tym.

POKAŻ SWOJĄ PASJĘ WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE NOWOCZESNY PATRIOTYZM

Znasz młodego społecznika? Zgłoś go!

Nagroda jest przyznawana osobom o cechach charakterystycznych dla Macieja Frankiewicza: odważnym, niezłomnym, kochającym Ojczyznę, prawym i uczciwym, życzliwym, optymistom.

MATURA PRÓBNA Z CKE - 2.04 - 8.04.2020

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W MATURZE PRÓBNEJ ORGANIZOWANEJ PRZEZ CENTRALNĄ KOMISJĘ EGZAMINACYJNĄ.

« [1] 2 z 2 stron »