Dzisiaj jest czwartek, 21 wrzesień 2017r,

Rok szkolny - 2017/2018

Wychować człowieka mądrego

Nasza szkoła - III LO im.Skłodowskiej – Curie w Opolu - zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu "Wychować człowieka mądrego". Wprowadzenie modelu pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej z zastosowaniem metody tutoringu szkolnego jako profilaktyki pozytywnej problemów w polskiej szkole". Realizatorem projektu jest Instytut Tutoringu Szkolnego - www.tutoring.org.pl (placówka Towarzystwa Edukacji Otwartej), a projekt sfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konkurs KELVION "Pochwal się swoja wiedzą oraz zaangażowaniem, a zyskasz uznanie w oczach pracodawcy" - zadanie nr 4

W zakładce KELVION - KONKURS pojawiło się drugie zadanie konkursowe. Zapraszamy do spróbowania swoich sił w zmaganiach z analizą danych.

Konkurs KELVION "Pochwal się swoja wiedzą oraz zaangażowaniem, a zyskasz uznanie w oczach pracodawcy" - zadanie nr 3

Rok szkolny - 2016/2017

Wyniki tegorocznej matury ogłoszone !

Gratulacje dla absolwentów III LO !!!
100% zdawalności!
Wspaniałe wyniki!
Życzymy powodzenia w trakcie rekrutacji na studia

IV GALA OPOLSKICH OGRODÓW TALENTÓW

W dniu 19 czerwca 2017 r. na Placu Wolności w Opolu odbyła się IV Gala Opolskich Ogrodów Talentów podsumowująca konkursy, przeglądy i festiwale realizowane przez przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne miasta Opola w roku szkolnym 2016/2017.

ODBIÓR ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI

30 CZERWCA 2017, godz. 10:00
KLASY: 3A i 3B - SALA NR 5
KLASY: 3C i 3D - SALA NR 7

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 W ZSO W OPOLU - LICEUM

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 W ZSO W OPOLU - GIMNAZJUM

LO III - Politechnika Opolska - podsumowanie współpracy w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017, III LO w Opolu nawiązało współpracę z Politechniką Opolską.
Efektem tej współpracy jest powstanie klasy patronackiej o profilu matematyczno – informatycznym oraz uczestnictwo, uczniów naszej szkoły, w zajęciach organizowanych i odbywających na Politechnice.

Program stypendialny "Nowe technologie dla dziewczyn"

Do 30ego czerwca maturzystki i studentki kierunków technicznych i ścisłych aplikować mogą do programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn", prowadzonego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę Intel. Do rozdysponowania jest dwadzieścia pięć stypendiów na rok akademicki 2017/2018, każde w wysokości 12.000 zł brutto.

« 1 2 [3] 4 5 z 11 stron »