Dzisiaj jest poniedziałek, 19 listopad 2018r,

Rok szkolny - 2018/2019

Uczniowie III LO w Opolu na XXIII Seminarium Śląskim pt.: „Europa po Wielkiej Wojnie” na zamku w Kamieniu Śląskim

23 października 2018 roku grupa trzydziestu uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu – klasa II a oraz członkowie koła historycznego – uczestniczyła w inauguracji XXIII Seminarium Śląskiego organizowanego od lat w Kamieniu Śląskim. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była Europa po wielkiej Wojnie.

2 listopada (piątek, Dzień Zaduszny)

Uwaga !
Przypominamy, że zgodnie z planem organizacji roku szkolnego 2018/19
2 listopada (piątek, Dzień Zaduszny)
jest w ZSO w Opolu
dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Jednocześnie informujemy, że w dniu tym sekretariat szkoły również jest nieczynny.
Prosimy o zaplanowanie załatwiania spraw biurowych w innym terminie.

Oferta nieodpłatnych, cotygodniowych zajęć dla uczniów

Uprzejmie informuję, że w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu (ul. Powstańców Śląskich 19) została przygotowana oferta nieodpłatnych, cotygodniowych zajęć dla uczniów.

Uczennica klasy 2 a – humanistycznej – ANNA DOMAGAŁA –

W kolejnym etapie wyjątkowego konkursu organizowanego przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet została laureatką

Nowe książki w bibliotece szkolnej 2

UWAGA!!!!

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW LICEUM I GIMNAZJUM NA

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY z okazji
100. rocznicy odzyskania niepodległości

Nauczyciele opolskiej Trójki w gronie nagrodzonych za szczególne osiągnięcia edukacyjne

W dniu 11 października 2018r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się – z okazji Dnia Edukacji Narodowej – uroczystość wręczenia Honorowych Tytułów Profesora Oświaty dla najwybitniejszych nauczycieli – wychowawców.

Nowe książki w bibliotece szkolnej

Prymus Opolszczyzny 2018

Prymus Opolszczyzny:
stypendia Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w nauce. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 19 października br. w Studenckim Centrum Kultury.

Sympozjum naukowe o niepodległości w III LO

17 października 2018 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego nr III w Opolu odbyło się sympozjum naukowe pt.: Dlaczego warto być wolnym człowiekiem i żyć w niepodległym państwie?w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.Sympozjum otworzyła pani Joanna Raźniewska – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu. Prezydenta Miasta Opola reprezentowała dr Irena Koszyk – Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola, która w latach 1997-2005 była Dyrektorem III LO. Na konferencji była również obecnapani Danuta Łuczak – Kierownik Działu Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu, której w tym miejscu dziękujemy serdecznie za wsparcie i opiekę nad naszym sympozjum.

« 1 2 [3] 4 5 z 18 stron »