Dzisiaj jest wtorek, 22 maj 2018r,

Rok szkolny - 2017/2018

VIII edycjia konkursu Literacki Fenix

Celem Konkursu jest propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży poprzez publikację literatury do niej adresowanej z gatunku szeroko pojętej fantastyki oraz stworzenie szansy zdolnym polskim autorom na zaistnienie na rynku wydawniczym. - Utwór musi zawierać się w tematyce szeroko pojętej fantastyki.

III Międzynarodowy Konkurs Matematyczno–Fizyczny prowadzony w języku angielskim

16 kwietnia 2018 roku w Wieluniu – w międzynarodowej obsadzie uczniów liceów Towarzystwa Szkół Twórczych z Polski oraz szkół partnerskich z Łotwy, Chorwacji i Ukrainy - odbył się finał III edycji wieloprzedmiotowego konkursu, w którego zakresie znalazły się zagadnienia matematyki, fizyki – wyłącznie w języku angielskim.

Seminarium o Auschwitz i Holokauście w języku angielskim

Zapraszamy uczniów do udziału w seminarium współorganizowanym przez III LO w Opolu z Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

W dniach 28 - 30 maja na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz młodzież będzie miała niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych w języku angielskim.

Rozumieją się bez słów, bo…migają

Uczennice klasy humanistycznej 1A III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu – Laura Gawlik, Magda Grabowska, Zuzia Kolbusz, Dominika Strzelecka oraz LiannaTadevosyan wraz z liderką grupy Anią Domagałąod października 2017 realizują swój autorski projekt „Rozumiemy się bez słów” w ramach platformy „Zwolnieni z teorii”.

Finał Mistrzostw Opola Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt.

10 stycznia 2017r odbył się na hali sportowej PLO nr IX w Opolu przy ul. Oleskiej 68 Finał Mistrzostw Opola Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt. Reprezentacja naszego gimnazjum zdobyła 3 miejsce - brązowy medal !!!

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych 2017/2018

Opolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych, które odbędzie się
28 maja (poniedziałek) o godz. 13.00. w Filharmonii Opolskiej.

„Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Zakończyliśmy sukcesem dwuletni projekt pt. „Mobilna Trójka” nr 2015-1-PL01-KA101-016240zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER):

„Przyłapani na czytaniu” – konkurs fotograficzny

Szanowni Państwo,

zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Przyłapani na czytaniu". Jest to polska edycja programu "Get Caught Reading" - kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej, której zadaniem jest promocja czytelnictwa poprzez media. projekt wspierają znane osobistości ze świata kultury, filmu i mediów. "Przyłapani na czytaniu" to inicjatywa promująca ciekawe, a często nietypowe i zabawne formy czytania.

Laureat Konkursu „My w Europie”

Marcel Quaschniok-Quade zdobył III miejsce w XI edycji konkursu „My w Europie” organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr XII i Instytut Politologii we Wrocławiu. Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test, z tematów dotyczących historii i współczesnej Europy.

„O Diamentowy Indeks AGH”

Sukcesy uczennic klasy III matematyczno – informatycznej III LO im. M.. Skłodowskiej – Curie w Opolu
w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie
„O Diamentowy Indeks AGH”