Dzisiaj jest niedziela, 19 styczeń 2020r,

Rok szkolny - 2019/2020

Złote Pióro 2019 dla Aleksandry Orlikowskiej

Aleksandra, uczennica klasy humanistycznej III LO w Opolu, została zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Giętkie Pióro", poświęconego w tym roku 150 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego i jego twórczości.

Zapraszamy na promocję książek, których współautorem jest nauczyciel historii w III LO - prof. Marek Białokur

Kto czyta książki - żyje podwójnie.
Historia i Teraźniejszość 1919-2019.
Zestaw powiększony

Warsztaty prawnicze dla uczniów klasy społeczno - prawnej

Tegoroczni maturzyści III LO z klasy o ukierunkowaniu społeczno - prawnym wzięli udział w programie Lekcje z Temidą, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród młodzieży.

Kurs przedmaturalny

Kurs przedmaturalny: 10-12.02.2020 r.

Katedra Literatury Polskiej i Katedra Języka Polskiego

już po raz szósty zapraszają wszystkich chętnych maturzystów do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie przygotowującym do matury z języka polskiego.

Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie

5 grudnia 2019 r . (czwartek) w auli seminaryjno-akademickiej w Opolu odbył się etap finałowy Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, 6 edycji: "Polski alpinizm i himalaizm". Reprezentowały naszą szkołę: Emilia Ciastoń i Tamara Bak.

Rekolekcje szkolne

Adwent to czas duchowych porządków. We wtorek 3 grudnia nasza szkoła uczestniczyła w Rekolekcjach organizowanych w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Opolu. Były one podzielone na dwie części.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

DLA KLAS 1 liceum
6 grudnia (piątek)
DRUŻYNY: 10 osób z klasy
(3 dziewczynki i 3 chłopców na boisku)
RESZTA KLASY KIBICUJE!!!

Bilans dwudziestolecia. Rzecz o Drugiej Rzeczypospolitej

29 listopada 2019 roku Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Opolu oraz Stowarzyszeniem Ludzi Aktywnych "Horyzonty" zorganizowało debatę pt.: "20 lat wolności: dorobek polityczny, społeczny i gospodarczy II Rzeczpospolitej".

Rekrutacja Camp Rising Sun 2020

Zwracam się do Państwa jako reprezentant Stowarzyszenia Polskich Wychowanków Camp Rising Sun. Chciałbym zachęcić Państwa szkołę i uczniów do uczestnictwa w naszym programie. Co roku, w wyniku rekrutacji, której szczegóły przedstawione są w załączonych dokumentach, przyznajemy dwa stypendia na 4-tygodniowy wyjazd na letni obóz Camp Rising Sun w USA dla wybitnie uzdolnionych polskich uczniów.

Program Stypendialny Horyzonty Fundacji EFC i FRS.

Już 15 lutego 2020 roku startuje rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i FRS.

« 1 2 [3] 4 5 z 8 stron »