X

Ta strona używa cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki internetowej.

Zamknij okienko

Zespół Szkół Ogólnokształcących

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie
Publiczne Gimnazjum nr 9 Dwujęzyczne

 
 

Dzisiaj jest niedziela, 18 marzec 2018r,

Aktualności

Rok szkolny - 2017/2018

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rusza z kolejną, ósmą już, rekrutacją do programu „Marzenie o Nauce”. ”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2018 roku.

więcej »

KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH pt.: „ŻYCZENIA DLA NIEPODLEGŁEJ”

Celem konkursu jest: propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku do Ojczyzny; popularyzacja wiedzy o historii Polski i zmaganiach narodu polskiego o niepodległość; upowszechnianie informacji o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 roku; kształtowanie pamięci o najważniejszych postaciach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i suwerenności; doskonalenie mowy ojczystej poprzez własny proces twórczy; ukazywanie różnych form obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

więcej »

„Marszałkowskie Talenty”

Na prośbę Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, informujemy że do dnia 9 marca 2018 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie twórczości artystycznej – „Marszałkowskie Talenty”.

więcej »

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W poniedziałek 05.02.2018 o 8.00 wraz z panią wicedyrektor Krystyną Stecką i księdzem Tadeuszem Dziedzicem wyruszyliśmy z naszymi maturzystami na pielgrzymkę do Częstochowy. Trzeba przyznać, że był to rozśpiewany autobus, i dlatego też śpiewająco dojechaliśmy na miejsce.

więcej »

Wojewódzki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

7 lutego br. uczennica klasy Ia Anna Domagała wzięła udział w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Piosenką Bonnie Tyler "Heartache" zdobyła tytuł finalistki, zajmując II miejsce.

więcej »

III turniej Opolskiej Ligi Robotów

Serdecznie zapraszamy na III turniej Opolskiej Ligi Robotów, który odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku, ul. Gimnazjalna 2 w dniu 28 lutego 2017 r.

więcej »

Zapisy siódmoklasistów i gimnazjalistów do V edycji Akademii Młodego Ekonomisty we Wrocławiu

5 lutego 2018 r. ruszą zapisy do V edycji AME we Wrocławiu. Rekrutacja potrwa do 25 lutego. Dziecko należy zapisać na zajęcia poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie AME i aktywny z dniem 5 lutego

więcej »

MATURA 2018

PRZYPOMINAMY , ŻE ZMIANY W DEKLARACJACH MATURALNYCH MOŻNA DOKONAĆ NAJPÓŹNIEJ DO 7 LUTEGO 2018 , DO GODZ.15.00 W SEKRETARIACIE SZKOŁY.

więcej »

Społecznik, badacz, przyszły naukowiec – prawdziwy humanista!!!

Szymon Gasz, uczeń klasy III a Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, został zwycięzcą obu etapów regionalnych olimpiad. Zajął I miejsce w eliminacjach okręgowych LIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, I miejsce w II etapie XLIV Olimpiady Historycznej i w obu przypadkach będzie reprezentował Trójkę, Opole i Region w etapach centralnych.

więcej »

III LO najlepsze !

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie najlepsze w Opolu i województwie opolskim w 2018 roku w ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy”.
W rankingu XX-lecia – III LO zajęło 19 miejsce w Polsce!
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie gratulujemy!

więcej »

« 1 2 3 [4] 5 z 5 stron »

 

Liczba odwiedzin: 3940669

© 2010 ZSO Opole