Dzisiaj jest poniedziałek, 19 listopad 2018r,

Rok szkolny - 2018/2019

Organizacja szkolnego etapu przedmiotowych konkursów gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019

(zgodnie z Zarządzeniem nr 10Opolskiego Kuratora Oświaty z dn.31.08.2018r. r. w sprawie organizacji konkursów przedmiotowych wraz z załącznikiem nr 1)

Wykład Wiceministra Spraw Zagranicznych RP, Pana Profesora Piotra Wawrzyka

W środę, 17 października, w Instytucie Politologii Uniwersytetu Opolskiego, uczniowie modułu Administracja 2c uczestniczyli w wykładzie wiceministra spraw zagranicznych, profesora Piotra Wawrzyka.

Edukacyjna Fundacja im. prof. Czerneckiego EFC informuje o kolejnej edycji ogólnopolskiego programu stypendiów licealnych AKROPOL.

Jest to największa tego typu inicjatywa w Polsce, jeśli nie w Europie, prowadzona i finansowana przez Edukacyjną Fundację im. prof. Romana Czerneckiego EFC.

Wykaz stypendystów – uczniów ZSO w roku szkolnym 2018/2019

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opolu
Wykaz stypendystów – uczniów ZSO
w roku szkolnym 2018/2019

Stypendium dla szczególnie uzdolnionej młodzieży w ramach programu "Wspieramy Najlepszych II"

Wystawa „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI” W III LO w Opolu

W dniach 1-15 października 2018 roku w auli naszej szkoły była eksponowana wystawa „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”, którą przygotował Instytut Pamięci Narodowej. Na wystawie zaprezentowane zostały sylwetki Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z ostatnim okresem odbudowy państwa polskiego. Po wystawie oprowadzali swoich rówieśników uczniowie III LO. Na zdjęciach klasy II a i III a.

Podróż życia

Darmowy bilet do podróżowania po Europie i szansa poznania innych 18 latków zwiedzających świat to możliwości, które otrzymaliśmy dzięki inicjatywie Parlamentu Europejskiego już na wstępie. Program DiscoverEU pozwolił nam odkryć Unię Europejską na własną rekę. Wiele miejsc bardzo nas zaskoczyło i z pewnością na długo zapisze się w naszej pamięci.

Projekt „Krokus”

W dniu 16 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w projekcie „Krokus”. Jest on realizowany z inicjatywy Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście (Holocaust Education Trust Ireland).

Licealista na rynku pracy - Regulamin naboru i uczestnictwa uczniów w projekcie

Regulamin naboru i uczestnictwa uczniów w projekcie: "Licealista na rynku pracy - zdobywanie kwalifikacji i kompetencji zawodowych przez uczniów szkół licealnych Miasta Opola

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

« 2 3 [4] 5 6 z 18 stron »