Dzisiaj jest wtorek, 22 maj 2018r,

Rok szkolny - 2017/2018

XIV edycja seminarium „Auschwitz - historia i symbolika”

uczniów III LO w Opolu – 27-28 marca 2018 r.
W dniach 27-28marca 2018 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu uczestniczyli w XIV edycji seminarium naukowego „Auschwitz - historia i symbolika” zorganizowanego na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Seminarium w Oświęcimiu wypełniły wykłady, warsztaty, prelekcjeoraz studyjne zwiedzanie terenu byłego niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau.

Uroczyste wręczenie stypendiów programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego

„Wspieramy najlepszych II”

5 kwietnia 2018,w Filharmonii Opolskiej kolejnym beneficjentom projektu dyplomy wręczył Marszałek Województwa Opolskiego, Pan Andrzej Buła.

E(x)plory 2018

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w Stażach Badawczo-Rozwojowych E(x)plory 2018. Jest to niepowtarzalna okazja, aby korzystając z profesjonalnego zaplecza laboratoryjnego oraz wsparcia merytorycznego specjalistówprzygotować własny projekt badawczy i zgłosić go do Konkursu Naukowego E(x)plory. Staże odbywają się w okresie wakacyjnym na uczelniach wyższych, w instytutach naukowo-badawczych oraz innowacyjnych przedsiębiorstwach.

UDZIAŁ KLAS BIOLOGICZNO – CHEMICZNYCH W WYDARZENIU LAB DAY

Faktem oczywistym, o ile można uznać go za jeszcze bardziej niepodważalny, jest przekonanie, że najlepszym dniem na naukę jest sobota i to najlepiej jeszcze przed jedenastą rano. Nie później. Zaraz po szybkiej rozgrzewce szarych komórek, wiercącym dziurę w brzuchu, sygnałem budzika. Tak też się stało. Wcale nie mam tu na myśli jakiegoś chodzącego ewenementu. Bardziej człowieka Alberta, niż człowieka Einsteina.

CEMS Club Warszawa

Szanowni Państwo,

w imieniu CEMS Club Warszawa, organizacji non-profit działającej przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, pragniemy zaprosić uczniów Państwa szkoły do udziału w czternastej edycji projektu CEMS Chance, która odbędzie się w terminie 15-18 maja 2018 r. w Warszawie.

XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Z XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, z tytułem finalistki powróciła Izabela Zielińska, uczennica klasy II biologiczno – chemicznej III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu.

TRICITY MODEL UNITED NATIONS 15.03-17.03 2018

Opolanie z LO III delegatami Modelowych Obrad ONZ w Gdyni.
Przygodę w Trójmieście zaczęliśmy 14 marca długą ośmiogodzinną jazdą pociągiem do Gdyni, a po przybyciu udaliśmy się na chwilę na plażę, by zobaczyć polskie morze.
Następnego dnia udaliśmy się do Gdyńskiego Centrum Filmowego, gdzie miała miejsce ceremonia otwarcia Modelowych Obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych, które były głównym celem naszej podróży. W obradach uczestniczyło łącznie 170 osób, z czego 16 osób z naszej szkoły, którzy reprezentowali m.in. Stany Zjednoczone Ameryki, Wielką Brytanię i Indie.

LXIX OLIMPIADA MATEMATYCZNA

Reprezentacja III LO w Opolu jak zawsze na miejscu!
W dniach 9 i 10 lutego 2018 w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbyły się zawody II stopnia LXIX Olimpiady Matematycznej. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Mikołaj Pater z klasy IIb oraz Michał Doros z klasy IId. Obaj zmagali się z zadaniami przez dwa pełne dni. Zakwalifikowanie do finału LXIX Olimpiady Matematycznej gwarantowało rozwiązanie odpowiedniej liczby zadań – liczba ta każdego roku jest ustalana przez Komitet Główny Olimpiady Matematycznej.

Dzień Otwarty Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Aby uczcić pierwszy dzień wiosny, grupa uczniów z naszego liceum wyjechała z Panem Robertem Sochackim na Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, by tam wziąć udział w warsztatach matematycznych zorganizowanych w ramach Dnia OtwartegoWMiI UJ. Przypomnijmy tutaj, że nasza szkoła ma podpisaną umowę o współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki UJ.

Z opolskiej Trójki do Waszyngtonu

Pewnie nie raz zastanawiałeś się: „Jaka czynność sprawiałaby ci najwięcej radości? „ Na to pytanie zdecydowanie odpowiada uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu, Magdalena Jasińska, która, twierdzi, że jej największą pasją jest wolontariat. Magda została złotą laureatką programu Pramerica Moc Działania.

« 2 3 [4] 5 6 z 7 stron »