Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie

NAJLEPSZYM LICEUM w Opolu i województwie opolskim oraz na 33 miejscu w Polsce

Dzisiaj jest niedziela, 20 styczeń 2019r,

Rok szkolny - 2018/2019

Trójka w „Bezpiecznym Opolu”

Klasa II b biologiczno – chemiczna, realizując wychowawczy program promedyczny, 3 grudnia wzięła udział w akcji szkoleniowej w ramach programu „Bezpieczne Opole”.

Mikołajki na sportowo smacznie i zdrowo

Z okazji Mikołajek katedra wychowania fizycznego zorganizowała tradycyjne rozgrywki sportowe. Tegoroczny turniej piłki siatkowej odbył się pod hasłem:
" Mikołajki na sportowo smacznie i zdrowo".

Mikołaj z wizytą w Betanii

Jak co roku przed Świętami nasza szkoła odwiedziła i tym razem podopiecznych Hospicjum Betania w Opolu. Dwunastu uczniów kl. I c pod opieką koordynatora wolontariatu w szkole p. Beaty Nowak rozdawali podarki, śpiewali świąteczne piosenki i dekorowali choinki w Hospicjum. Duże wrażenie na podopiecznych zrobił Mikołaj i jego pomocnicy- elfy.

WOLOTARIUSZY Z 4 KONTYNENTÓWPOŁĄCZYŁA WIDEOKONFERENCJA

5. grudnia br. dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w III LO w Opolu zorganizowano wideokonferencje z wolontariuszami z czterech kontynentów. Inicjatorką spotkania był uczennica klasy 3 B Magdalena Jasińska, a w organizacji pomagała Beata Nowak, psycholog szkolny III LO w Opolu.

Wiedeń i Jarmark Bożonarodzeniowy

W sobotę 8.12. uczniowie klas 3. PG9 i 1.-3. LO nr III wraz z opiekunami, podtrzymując wieloletnią grudniową tradycję, odwiedzili przepiękny Wiedeń i Jarmark Bożonarodzeniowy. W ten przedświąteczny czas to zabytkowe i pełne historii miasto nabiera wyjątkowej atmosfery i zachwyca rozmachem ozdób i iluminacji świetlnych.

Wspaniałe sukcesy Ludwiki i Aleksandry – VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. R. Brandstaettera „Wyjście z cienia” wygrany !

I miejsce Ludwiki Gołaszewskiej – Siwiak z kl. II a
w tak prestiżowym konkursie recytatorskim to wielki sukces.
Ludwika prezentowała tekst Kazimiery Iłłakowiczówny „Ścieżka obok drogi’ oraz „Pierwszy hipotyk” Tomasza Różyckiego.

Spotkanie i premiera książki Polski rok 1918 w podręcznikach do nauczania historii i literaturze dokumentu osobistego z udziałem autorów prof. Adama Suchońskiego, prof. Barbary Kubis, dr Anny Gołębiowskiej i prof. Marka Białokura oraz recenzenta prof. Lecha Krzyżanowskiego z Uniwersytetu Śląskiego
10 grudnia 2018 (poniedziałek), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Etap miejski przedmiotowych konkursów gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019

Etap miejski przedmiotowych konkursów gimnazjalnych
w roku szkolnym 2018/2019
(zgodnie z zarządzeniem nr 10 Opolskiego Kuratora Oświaty z dn.31.08.2018r. r. w sprawie organizacji konkursów przedmiotowych)

Stypendia Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018.
Tegorocznym stypendystą w III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu został

MIKOŁAJ PATER

Fundacja Rising Star Education

Fundacja powstała dzięki współpracy osób, które studiowały na najlepszych polskich i zagranicznych uniwersytetach, absolwentach takich uczelni jak Harvard czy Oxford. Pragniemy pomóc licealistom o wyjątkowym potencjale w dostaniu się na wymarzone studia wspierając ich w przygotowaniach do aplikacji i kwestiach finansowych.

« 2 3 [4] 5 6 z 23 stron »