Uwaga , uwaga, uwaga !!!

Od dnia 16 września 2020 teren boiska
III LO w Opolu
przy ul. Dubois 28
stanie się placem budowy – remontu nawierzchni.
Teren zostanie odgrodzony i oznaczony: prosimy wszystkich o stosowanie się  do ograniczeń
i zasad bezpieczeństwa.

Przejście pomiędzy III LO i PSP 2
( od ul. Dubois do ul. Katowickiej i odwrotnie) zostanie zamknięte.

Dzisiaj jest wtorek, 29 wrzesień 2020r,

Rok szkolny - 2019/2020

Drodzy Ósmoklasiści/Drodzy Rodzice!

Przypominamy najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym:

Upamiętniamy rocznicę POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Weź udział w akcji bohaterON.pl

Informacje dla Rodziców

Informacje dla Rodziców, dotyczące dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów niepełnosprawnych w 2020 r.

Zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości

Wolontariusz Akademii Przyszłości daje szansę na zmianę historii życia Dzieciom, które w siebie nie wierzą i zmagają się z trudnościami w szkole - w nauce i relacjach. Pomaga im budować poczucie własnej wartości, odkrywać mocne strony. Ma realny wpływ na przyszłość konkretnego Dziecka.

Upamiętniamy rocznicę POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

ZAPRASZAMY NA WIRTUALNĄ WIZYTĘ
w Muzeum Powstania Warszawskiego

Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wśród 7 tegorocznych laureatów
Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego
znalazła się - nie przez przypadek -
abiturientka klasy społeczno - prawnej
opolskiej Trójki, ANNA DOMAGAŁA.

#DobreWakacje - akcja MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczyna akcję #DobreWakacje. Każdego dnia do końca wakacji będziemy zamieszczać na naszych kanałach internetowych informacje o wartościowych przedsięwzięciach edukacyjnych, sportowych czy kulturalnych oraz ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu. Będziemy również przypominać o bezpieczeństwie podczas wakacji. Chcemy w ten sposób wesprzeć uczniów i rodziców, którzy ze względu na pandemię koronawirusa musieli zmienić lub ograniczyć swoje plany wypoczynkowe.

Wystartował nabór do Rady Dzieci i Młodzieży - zgłoś się do 11 września

Rusza nabór do piątej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian i propozycji rozwiązań.

Które studia wybrać? W wyborze pomoże ELA

Przed maturzystami jeden z najważniejszych życiowych wyborów - decyzja na jaki kierunek aplikować. Doradzić mogą znajomi, warto zapoznać się z rankingami uczelni, ale Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poleca posłuchać, co ma do powiedzenia ELA, czyli system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów. Właśnie ruszyła nowa wersja tego ogólnopolskiego systemu! ELA 5 jest bardziej elastyczna, daje więcej możliwości w tworzeniu raportów oraz wizualizacji danych.

Olimpiada Filozoficzna

w poniedziałek, 13.07 odbędą się konsultacje online dla wszystkich osób, chcących w roku szkolnym 2020/2021 wziąć udział w Olimpiadzie Filozoficznej.

Spotkanie jest otwarte zarówno dla uczniów naszej szkoły jak i kandydatów do klasy pierwszej.

Spotkanie wyjaśniające czym jest Olimpiada Filozoficzna, jaki przebieg ma Olimpiada, jakie są wymagania dla uczestników, a także omówienie tematów najbliższych zawodów.

« 3 4 [5] 6 7 z 11 stron »