Dzisiaj jest niedziela, 19 styczeń 2020r,

Rok szkolny - 2019/2020

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Warszawie

Weekend 8-11.11.2019 upłynął naszym uczniom z klasy 1an, Julii Lipnickiej i Kacprowi Lubiewskiemu, na uczestnictwie w ogólnopolskim spotkaniu Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Warszawie.

Międzynarodowa Konferencja MEGAPHONE 2019 w Budapeszcie - Kacper Lubiewski z kl. I An

W dniach od 12 do 14 listopada 2019r., uczeń naszej szkoły, Kacper Lubiewski z kl. I An, miał zaszczyt uczestniczyć w drugiej już edycji międzynarodowej konferencji MEGAPHONE 2019 w Budapeszcie. Konferencja zgromadziła ponad setkę najróżniejszych aktywistów z całej Europy i Azji Centralnej, działających w obszarze ochrony praw człowieka, poprzez wolność słowa, aż po aktywizm na rzecz klimatu.

Lekcje Grotowskiego - warsztaty teatralne dla uczniów III LO

Program realizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu a zajęcia dla naszych uczniów klas humanistycznych poprowadził Pan Krzysztof Żyliński. Z jednej strony zajęcia są próbą przybliżenia myśli jednego z najbardziej wpływowych ideologów i praktyków teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego, na temat teatru i aktorstwa, a z drugiej - ofertą uczestnictwa w warsztatach teatralnych stosujących w praktyce metody treningu aktorskiego i budowy spektaklu, które opracował i wdrażał Grotowski.

Wprawdzie do majowych egzaminów maturalnych

Wprawdzie do majowych egzaminów maturalnych jest jeszcze trochę czasu, ale ćwiczeń nigdy za wiele - pierwsze próbne matury dla maturzystów 2020 w III LO.

Uroczyste obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Szachowe Sreberka

Listopad rozpoczął się dużym sukcesem sportowym naszych szachistów. Drużyna w składzie Wojciech Siłka 3b, Jacek Cytera 3b, Patrycja Chrobot 1dn, Marek Kossakowski 1ds, Ada Kępczyńska 2c, wywalczyła 4 listopada srebrny medal w Mistrzostwach Opola Szkół Ponadpodstawowych w Szachach Drużynowo. Jednocześnie zdobyła możliwość startu w półfinale wojewódzkim, który już za dwa tygodnie.

GRA BIZNESOWA: KOMUNIKACJA W ZESPOLE

Uczniowie klasy 1Ds biorą udział w projekcie Wydziału Ekonomicznego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu pod nazwą " Gra biznesowa: komunikacja w zespole".

Dni Patronki III LO w Opolu Marii Skłodowskiej - Curie

Transplantacja narządów, komórek i tkanek

24 października 2019r w auli naszej szkoły, klasy o profilu biologiczno-chemicznym, miały możliwość wzięcia udziału w bardzo ciekawym wykładzie, który przeprowadził Pan Andrzej Janoch - Regionalny koordynator ds. Transplantacji z Wrocławia. Tematem wykładu była "Transplantacja narządów, komórek i tkanek".

Opolska Jesień Literacka

« 3 4 [5] 6 7 z 8 stron »