Dzisiaj jest poniedziałek, 19 listopad 2018r,

Rok szkolny - 2018/2019

International School Library Day

Zapraszamy do udziału w konkursie - Cambridge Class

Cambridge University Polish Society (CU PolSoc) ma przyjemność ogłosić trzecią edycję konkursu stypendialnego „Cambridge cLASs” na lata szkolne 2019-21 skierowanego do uczniów I klas polskich szkół ponadgimnazjalnych.

100 - lecie Niepodległości Polski

Zapraszamy do oglądania wystawy
„OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”
PRZYGOTOWANEJ PRZEZ IPN
Aula III LO w Opolu, ul. Dubois,
do 15.10.2018.

Z okazji święta wszystkich pracowników polskiej oświaty

Szanowni Państwo,

Z okazji święta wszystkich pracowników polskiej oświaty
składamy Państwu życzenia
SPOKOJNEJ, SATYSFAKCJONUJĄCEJ PRACY, ZAANGAŻOWANIA I RADOŚCI, ADEKWATNYCH EKWIWALENTÓW (NIE TYLKO EMOCJONALNYCH)
I PO PROSTU WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
W imieniu społeczności III LO
im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu

Trójkowicze odnoszą sukcesy na całym świecie

Absolwentka PG9 i uczennica naszego liceum, Agnieszka Dulas, która po pierwszej klasie uzyskała stypendium United World Colleges i od drugiej klasy kontynuuje naukę w Stonyhurst College w Wielkiej Brytanii, została mianowana prefektem szkoły. Na czym polega ta zaszczytna funkcja, możecie przeczytać w poście UWC Poland.

Fundacja "Dr Clown" - podziękowanie

Ścieżki Australii

Spotkanie ze studentami i nauczycielami z Australii
3 października klasy dwujęzyczne Opolskiej Trójki oraz zaproszeni uczniowie takich klas ze współpracujących z dwujęzycznym liceum szkół podstawowych, mieli okazje niezwykłego spotkania z gośćmi z Australii: nauczycielami i studentami z Melbourne.

Wyjazdy integracyjne klas 1 liceum

W pierwszym tygodniu października klasy pierwsze III LO w Opolu przebywały na dwudniowej wycieczce integracyjnej w Kotlinie Kłodzkiej.

Konkurs „ Młody samorządowiec w zjednoczonej Europie”

24 września odbył się pierwszy etap Konkursu – Młody samorządowiec w zjednoczonej Europie. Konkurs zorganizował Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pani Profesor Maria Piechurska

W ostatnich dniach zmarła
Pani Profesor Maria Piechurska
wieloletnia nauczycielka języka polskiego