OD DNIA 16 LIPCA 2018

W GODZINACH:

Dzisiaj jest niedziela, 19 sierpień 2018r,

Rok szkolny - 2017/2018

Zajęcia w ramach edukacji o ochronie praw konsumenckich

12 kwietnia br. poprowadził dla uczniów klas II naszego liceum – Miejski Rzecznik Praw Konsumentów, Pan Marek Trejda, wraz z przedstawicielami
Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego oraz Izby Adwokackiej w Opolu.

Egzaminy gimnazjalne

Egzaminy gimnazjalne – trzy dni zmagań uczniów klas III z przedmiotami humanistycznymi, matematyczno – przyrodniczymi i językiem angielskim.
Powodzenia !

Dlaczego żonkile?

19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

UWAGA UCZNIOWIE ZAINTERESOWANI Indywidualnym Tokiem Nauki z danego przedmiotu,

Wykorzystywać swoje możliwości, przekraczać swoje ograniczenia

Wykorzystywać swoje możliwości, przekraczać swoje ograniczenia – to tegoroczne hasło współpracy młodzieży opolskiej Trójki i DPS w Czarnowąsach.
Wspólne Powitanie Wiosny – kolejne spotkanie wolontariuszy III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu z młodzieżą niepełnosprawną z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

"Jeśli echo ich głosów zamilknie - zginiemy"
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
"W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück"

VIII edycjia konkursu Literacki Fenix

Celem Konkursu jest propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży poprzez publikację literatury do niej adresowanej z gatunku szeroko pojętej fantastyki oraz stworzenie szansy zdolnym polskim autorom na zaistnienie na rynku wydawniczym. - Utwór musi zawierać się w tematyce szeroko pojętej fantastyki.

III Międzynarodowy Konkurs Matematyczno–Fizyczny prowadzony w języku angielskim

16 kwietnia 2018 roku w Wieluniu – w międzynarodowej obsadzie uczniów liceów Towarzystwa Szkół Twórczych z Polski oraz szkół partnerskich z Łotwy, Chorwacji i Ukrainy - odbył się finał III edycji wieloprzedmiotowego konkursu, w którego zakresie znalazły się zagadnienia matematyki, fizyki – wyłącznie w języku angielskim.

Seminarium o Auschwitz i Holokauście w języku angielskim

Zapraszamy uczniów do udziału w seminarium współorganizowanym przez III LO w Opolu z Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

W dniach 28 - 30 maja na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz młodzież będzie miała niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych w języku angielskim.

Rozumieją się bez słów, bo…migają

Uczennice klasy humanistycznej 1A III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu – Laura Gawlik, Magda Grabowska, Zuzia Kolbusz, Dominika Strzelecka oraz LiannaTadevosyan wraz z liderką grupy Anią Domagałąod października 2017 realizują swój autorski projekt „Rozumiemy się bez słów” w ramach platformy „Zwolnieni z teorii”.

« 5 6 [7] 8 9 z 11 stron »