Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

Wydarzenia i imprezy szkolne [archiwum]

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 klas trzecich PG9

Pożegnanie absolwentów gimnazjum – 27 czerwca w szkolnej auli  klasy  III uroczyście zakończyły edukacje gimnazjalną, odbierając świadectwa szkolne, zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz wiele nagród i wyróżnień za szczególne osiągniecia w nauce i pracę na rzecz innych. Większość z 56  uczniów uzyskała świadectwa  „ z paskiem”, a 40  - najwyższe, od 5.0 średnie ocen oraz pamiątkowe tabliczki Primus Inter Pares.  Nagrody Dyrektora Szkoły – za szczególnie wspaniałe sukcesy i społeczne zaangażowanie  - otrzymali: Bartosz Szyszka, Patryk Kuc i Katarzyna Zator. Część artystyczną  przedstawili swym starszym kolegom uczniowie klas I gimnazjum pod opieka mgr E. Bartodziej.

Dziękujemy Rodzicom, Wychowawcom, Nauczycielom – i Uczniom, gratulując najwyższych w województwie wyników egzaminów gimnazjalnych i życząc udanego startu w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.