Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

Władysław Kozakiewicz legendarny lekkoatleta ...

Władysław Kozakiewicz legendarny lekkoatleta, mistrz olimpijski w skoku o tyczce (Moskwa 1980), gościł w piątek 17 stycznia w naszej szkole.
Na spotkaniu z młodzieżą, które przygotowano w hali namiotowej, odpowiadał o swojej karierze sportowej. Oczywiście nie zabrakło pytań dotyczących słynnego „gestu Kozakiewicza” a uczniowie i nauczyciele zgromadzeni w hali starali się odtworzyć i zaimprowizować atmosferę jaka panowała na moskiewskich Łużnikach podczas rozgrywania konkursu. Pan Władysław opowiadał także o swojej pracy trenera i nauczyciela wychowania fizycznego w Niemczech. W trakcie spotkania, lekcję z podstaw nauczania skoku o tyczce, z uczniami PSP nr 2 i naszymi gimnazjalistkami, prowadził opolski lekkoatleta Krzysztof Plaskota (AZS KU Politechnika Opolska). To najlepszy obecnie wieloboista w Polsce, tegoroczny uczestnik Pucharu Europy w lekkoatletycznym dziesięcioboju. Po zakończeniu „Lekcji z Mistrzem”, pan Władysław podsumował zajęcia i ocenił postępy ćwiczących, była także okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć. Impreza doskonale wkomponowała się w akcję „Rok Szkoły w Ruchu”. W spotkanie wzięli również udział przedstawiciele opolskiego kuratorium, olimpijczyk z Moskwy w skoku wzwyż Janusz Trzepizur oraz słynny opolski piłkarz Wojciech Tyc. Imprezę prowadzili dyrektorzy Joanna Raźniewska i Mirosław Śnigórski (PSP nr 2) oraz nauczyciel Ryszard Marcinów.

R.M.

Liczba odwiedzin: 5552017