Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

Wydarzenia i imprezy szkolne [archiwum]

59. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrołęce

W dniach 25-28.06.2014r. odbył się 59. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrołęce. W koncercie galowym w Klubie Oczko wystąpili recytatorzy z całej Polski. Swoje umiejętności w turnieju recytatorskim wykazała  uczennica kl. II c Antonina Biela. Zaprezentowała dwa wiersze John Green „Gwiazd naszych wina” i  Ann Sexton „Poeta ignorancji”.
Gratulujemy Antoninie świetnego występu i życzmy powodzenia w kolejnych zmaganiach z żywym słowem!

Uczestnicy 59. OKR w Ostrołęce (grupa IV) z Antoniną Bielą (kl. II c)- fot. Beata Nowak

Liczba odwiedzin: 5552029