Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

Wydarzenia i imprezy szkolne [archiwum]

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku 16-26 lat z Polski i Niemiec

Dzień dobry,

jestem wolontariuszem pracującym obecnie w biurze Polsko-Niemieckiej  Współpracy Młodzieży w Poczdamie.

Wraz z moja koleżanką z biura PNWM w Warszawie organizujemy konkurs dla młodzieży o nazwie „Local Heroes”.
Stworzyliśmy ten konkurs aby rozpowszechniać ideę wolontariatu oraz aktywności społecznej dzieląc się naszą pasją do tego, co obecnie robimy.

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku 16-26 lat  z Polski i Niemiec.  Zainteresowane grupy młodzieży zorganizują akcje wolontariackie dla swoich lokalnych społeczności. Akcje sfilmują a następnie filmy zamieszczą na aplikacji konkursowej na FB. Każda drużyna będzie zbierać internetowe glosy, jednocześnie jury PNWM oceni wszystkie projekty aby ostatecznie 6  najlepszych drużyn wygrało wyjazd na polsko-niemieckie spotkanie młodzieżowe, które odbędzie się na wyspie Uznam w terminie  14.07.2015-19.07.2015.

Z racji profilu Państwa organizacji  zwracamy się z prośbą o pomoc przy rozpowszechnieniu informacji na temat naszego projektu.

W tym celu zapraszamy do odwiedzenia naszej strony WWW.LOCALHEROES.PNWM.ORG

W jaki sposób można rozpowszecheniać nasz projekt?

Udostępnić film na swoim fanpage’u na facebooku https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CZqj2DYD1m4
Udostępnić infografikę na fanpage’u na facebooku, twitterze lub Google+ i w innych portalach społecznościowych. ( w załączeniu )
Wstawić notke na stronę lub do newslettera o przykładowej treści ( w załączeniu opis projektu i logo )

Serdecznie pozdrawiam