Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

Wydarzenia i imprezy szkolne [archiwum]

European Youth Event - EYE2016

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy Państwa poinformować o niezwykłej inicjatywie Parlamentu Europejskiego: Europejskie Spotkanie Młodzieży (European Youth Event, w skrócie: EYE), które odbędzie się w dniach 20-21 maja 2016 w Strasburgu. Ze względu na sukces programu EYE2014, Parlament Europejski ponownie otworzy się dla uczestników kolejnej edycji tego wielkiego wydarzenia. Do Strasburga przyjedzie 7000 młodych ludzi w wieku od 16 do 30 lat, którzy wspólnie zastanowią się jak „Razem możemy dokonać zmian” w wymiarze politycznym, społecznym i kulturalnym. Celem tego zjazdu jest doprowadzenie do wymiany poglądów i pobudzenie debaty pomiędzy młodymi ludźmi na pięć głównych tematów:

• Wojna i pokój: perspektywy dla pokoju na Ziemi
  • Bierność czy zaangażowanie: program na rzecz tętniącej życiem demokracji
  • Wykluczenie czy dostęp: walka z bezrobociem młodzieży
  • Stagnacja czy innowacja: rynek pracy jutra
  • Porażka czy sukces: nowe ścieżki ku zrównoważonej Europie.

Uczestnicy programu EYE2016 będą mieli okazję wymienić podyskutować i wymienić poglądy z politykami i ekspertami, poznać innych młodych ludzi oraz organizacje młodzieżowe z całej Europy, doświadczając europejskiej różnorodności kulturowej w jej najlepszym wydaniu. Ponadto, szczególnym celem tego wydarzenia jest zaangażowanie nie tylko młodych ludzi, którzy już aktywnie uczestniczą w życiu politycznym, ale także tych, którzy nie mają na co dzień do czynienia z polityką. W związku z tym, jedynym kryterium udziału w wydarzeniu jest znajomość i zdolność komunikacji w jednym z trzech głównych języków (angielski, francuski, niemiecki).

W załączniku do tego maila znajdują się: oficjalny plakat, baner na stronę internetową oraz ulotka zawierająca więcej praktycznych informacji na temat wydarzenia. Uprzejmie prosimy o wydrukowanie i przekazanie powyższych materiałów Państwa uczniom (np. włączenie ich w skład ogłoszeń szkolnych, rozpowszechnianie informacji na szkolnej stronie internetowej, blogu, przez newsletter, itd.). Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w rozpowszechnieniu informacji na temat tego ciekawego wydarzenia Internetowa rejestracja dla uczestników zaczyna się 7 października na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Więcej informacji nt. programu EYE i sposobu rejestracji na wydarzenie można znaleźć na stronie:
www.eye2016.eu. Jeżeli mają Państwo pytania lub komentarze, prosimy o kontakt mailowy na eye@ep.europa.eu.

Z góry dziękujemy za Państwa współpracę przy informowaniu uczniów o wydarzeniu EYE. Na zgłoszenia od szkół czekamy od 7 października!

Z poważaniem,

Parlament Europejski