Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

Finał piłki siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych

Dobiegły końca zmagania  Szkół Gimnazjalnych w Mistrzostwach Opola w piłce siatkowej chłopców. Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie pokonując PG nr 5, PG nr 1 i PG nr 6 i awansowali do finałowej czwórki wraz z PG nr 8, PG nr 7 i PG nr 6.
Podczas turnieju finałowego nasi zawodnicy ulegli zespołowi z PG 7 i PG 6 i zwyciężyli z PG nr 8. O przyznaniu miejsc decydowały małe punkty. Ostatecznie drużyna nasza zajęła 4 miejsce.

Drużyna PG 9 grała w składzie:
Jakub Kaziszyn, Franek Matejka, Jakub Pankowski, Michael Pasławski, Julek Połącarz, Maksym Sikora, Jakub Trześniewski, Rafał Polak, Jakub Misiak, Jakub Jakimów, Robert Margała.

Opiekun: Joanna Aksamit

Liczba odwiedzin: 5551939