Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwiec 2020r,

Wolontariat w ZSO

Gala podsumowująca konkurs małych form teatralno – filmowych w Opolu

Komenda Miejska Policji w Opolu oraz Fundacja PRO-LEGE były organizatorami konkursów: „Nasz Mały Świat!” oraz „Chcę Żyć Bezpiecznie!”. Zadania adresowane były do młodzieży gimnazjalnej z powiatu opolskiego. Zostały również objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Opola – p. Arkadiusza Wiśniewskiego oraz Starosty Opolskiego – p.Henryka Lakwy.

30 listopada, w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, odbyło się uroczyste zakończenie konkursów małych form teatralno – filmowych.  Uroczystość połączona była z debatą pod hasłem „Młodzież w profilaktyce”.

W ramach konkursów, młodzież pod kierunkiem swoich nauczycieli i opiekunów, w sposób bardzo profesjonalny, oparty na własnych spostrzeżeniach i doświadczeniach, starała przekazać zebranym informacje o zagrożeniach, na jakie jest narażona w codziennym życiu. Te zagrożenia to między innymi przemoc, agresja, substancje odurzające, czy zwykłe konflikty rodzinne. W swoich pracach młodzi artyści wskazali również sposoby przeciwdziałania tym zagrożeniom.

Publiczne Gimnazjum Nr9 pod okiem opiekuna mgr Beaty Nowak, psycholog szkolnej, przesłało 4 filmiki na konkurs:

1. „Rodzice- ze skrajności w skrajność” (wystąpili uczniowie z kl. IIgA: Natalia Szuster, Natalia Więcław, Paweł Cyganiuk, Anna Berendowicz; kamerzysta: Maja Miążek, Michał Mrugała; montaż: Michał Mrugała, Natalia Szuster; muzyka: Jan Nawrat)

2. „ Bruk” (aktorzy uczniowie kl. IIgB: Jan Fricker, Tomasz Joseph Iglesias)

3.  „ Spotkajmy się” (aktorzy: Michał Mrugała, Natalia Szuster; reżyseria: Anna Berendowicz; montaż: Jakub Szypulski (kl. IIIgA)

4. „Pułapki” (aktorzy: Natalia Szuster, Natalia Więcław, Anna Berendowicz, Szymon Wach, Agnieszka Wrześniewska)

Film pt. „Rodzice – ze skrajności w skrajność” otrzymał III miejsce w kategorii Miasto Opole.

Filmiki można wypożyczyć w gabinecie psychologa szkolnego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.