UWAGA !

W dniach 31.07. - 04 08. 2020r. sekretariat czynny w godzinach: 8.00 - 15.00.

Drodzy Ósmoklasiści/Drodzy Rodzice!
Przypominamy najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym:
1) Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Możliwe jest:
a) przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty
albo:
b) przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Więcej informacji w zakładce REKRUTACJA.

Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpień 2020r,

Witaj Wiosno

W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr III, pierwszy dzień wiosny,to doskonały termin do organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych. W ubiegłych latach w szkole odbywały się rozgrywki w grach zespołowych, w tym roku zorganizowano konkurs skoku wzwyż „Witaj Wiosno”. Z tej okazjiszkoła miała przyjemność gościć dawnych i obecnych, opolskich mistrzów tej konkurencji. Cennych i  fachowych wskazówek młodym skoczkom udzielali m.in. Paulina Wal (wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w skoku wzwyż i 7-boju ), Konrad Owczarek - czołowy polski skoczek wzwyż (uczestnik Mistrzostw Europy) i oczywiście największy popularyzator tej konkurencji, współtwórca Opolskiego Festiwalu Skoków, olimpijczyk z Moskwy Janusz Trzepizur.  ( nota bene absolwent Trójki), który jako koordynator programu „Lekkoatletyka dla Każdego” promuje działania sportowe w naszym mieście.

Do konkursu zgłosiło się ponad 30 uczestników z opolskich szkół. Rywalizacja, która odbywała się w formule otwartej (wspólnie dziewczęta i chłopcy), rozpoczęła się od wysokości 1 m a następnie poprzeczkę podnoszono co 5 cm. Konkurs odbywający się przy muzyce z pokazowymi skokami mistrzów, był doskonałą okazją do zabawy i popularyzacji tej widowiskowej konkurencji lekkoatletycznej. W kategorii dziewcząt najwyżej skakały Nadia Dydzik i Justyna Chudzik a kategorii chłopców Jakub Jaworski.