Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

Wydarzenia i imprezy szkolne [archiwum]

THE BRITISH SCHOOL WARSAW MODEL UNITED NATIONS 2013

W dniach 19-21.04.2013 delegacja naszej szkoły w składzie: Anna Pikuta, Paulina Wójcik, Agnieszka Kiełczykowska, Łukasz Mielczarek, Paweł Andrejczuk i Jakub Gabryś miała okazję zaprezentować swoje umiejętności dyplomatyczne i językowe w czasie modelowych obrad ONZ w British School w Warszawie. Przez 3 dni mieliśmy szansę poczuć się jak prawdziwi delegaci ONZ. Uroczysta ceremonia otwarcia miała miejsce w sali konferencyjnej Skybox na stadionie Legii Warszawa. Następnie czekały nas dwa dni gorących obrad. W swoich komitetach omawialiśmy palące problemy współczesnego świata takie jak: konflikt w Syrii, ubóstwo w Etiopii, nierespektowanie praw kobiet na Półwyspie Arabskim, militaryzacja przestrzeni kosmicznej czy brak podstawowych środków medycznych w Strefie Gazy. Nie obyło się bez niespodzianek - przygotowano także sytuacje kryzysowe, które trzeba było rozwiązać „na gorąco”. Ostatniego dnia, przyszedł czas na podsumowania podczas Zgromadzenia Ogólnego, na którym prezentowaliśmy efekty naszej pracy. Nawiązywaliśmy też znajomości z innymi delegatami, którzy reprezentowali różne kultury, a więc rozmowy toczyły się wyłącznie w języku angielskim. Mieliśmy też czas na zapoznanie się z urokami naszej stolicy. TBS MUN był niewątpliwie niezwykle ciekawym i rozwijającym doświadczeniem i rozbudził nasze apetyty na następne tego typu konferencje.
Agnieszka Kiełczykowska kl. IIb

Liczba odwiedzin: 5551927