Dzisiaj jest piątek, 15 grudzień 2017r,

Thanksgiving Day

W piątek, 24 listopada, w naszym liceum świętowaliśmy, rzadko obchodzony w Polsce, Dzień Dziękczynienia, święto obchodzone głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, które łączy ze sobą wszystkich ludzi niezależnie od tego kim są, skąd pochodzą i jakiego są wyznania. Uczniowie klasy dwujęzycznej 1C naszego liceum wraz z uczniami klasy 7 PSP nr 5 mieli okazję wysłuchać niesamowitego wykładu o święcie i sposobie jego obchodów przez amerykańską rodzinę, poprowadzonego przez gościa z Ameryki. Oczywiście przy wspólnym świętowaniu i rozmowach w języku angielskim, nie mogło zabraknąć charakterystycznych potrawi wspaniałych ozdób, przygotowanych wspólnie przez wszystkich uczniów oraz panią Annę Buscicchio. Obchody, będące nie tylko wspaniałą zabawą, pozwoliły wszystkim zbliżyć się do amerykańskiej kultury, ale przede wszystkim, skupić nad tym co w tym święcie jest naprawdę najważniejsze, za co jesteśmy wdzięczni.
Julia Seidel