Dzisiaj jest środa, 17 styczeń 2018r,

Świątecznie i charytatywnie w opolskiej Trójce

Czas Świąt Bożego Narodzenia bardzo sprzyja działaniom charytatywnym, pomocy i zainteresowania osobami potrzebującymi wsparcia, stąd też – oprócz udziału uczniów III LO w akcji Szlachetna Paczka  - wiele inicjatyw dotyczyło działań wolontariuszy. Między innymi po raz kolejny zorganizowany został koncert charytatywny na rzecz chorej nauczycielki języka angielskiego, przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w koncercie „Nierówni potrzebują siebie” w ramach akcji Pola Nadziei  oraz przeprowadzono  zbiórkę przyborów szkolnych  „Pen in a box” – dla dzieci ze szkoły w Kazambe (Zambia).

W ostatnim tygodniu przed świątecznymi feriami odbyły się również 2 spektakle teatralne związane bożonarodzeniowymi nastrojami – „Jasełka inaczej” pokazujące alternatywne historie biblijne ( zespół teatralny pracował pod opieką ks. Tadeusza Dziedzica  oraz przedstawienie  „  Dla nieobecnych”-  przygotowane autorsko przez uczniów – autorką tekstu, scenariusza i reżyserem jest Kaja Krawczyk. Koncert pastorałek – współczesnych aranżacji znanych piosenek – dokonał  zespół pod wodzą Marcina Filusa z kl. II d. Szkolni artyście zaprezentowali się również na wigilijnym spotkaniu dla obecnych i byłych pracowników III LO, emerytowanych nauczycieli.