OD DNIA 16 LIPCA 2018

SZKOŁA CZYNNA JEST
W GODZINACH:

Dzisiaj jest wtorek, 17 lipiec 2018r,

Laureat Konkursu „My w Europie”

Marcel Quaschniok-Quade zdobył III miejsce w XI edycji konkursu „My w Europie” organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr XII i Instytut Politologii we Wrocławiu. Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test, z tematów dotyczących historii i współczesnej Europy. W drugiej części młodzież musiała przygotować samodzielnie prezentację multimedialną, a tematem przewodnim w tym roku były problemy uchodźców i imigrantów w Europie.

Marcel został wyróżniony zaproszeniem na finał Konkursu, który odbył się 9 kwietnia 2018 r. w pięknie odnowionym budynku Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczeń klasy 1c został laureatem zajmując III miejsce i w nagrodę wyjedzie na warsztaty do siedziby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Marcelowi serdecznie gratulujemy.