Przypominamy Rodzicom naszych uczniów,

że do końca października można dokonać ubezpieczenia NW uczniów

na okres od 1.09.2018. do 31.08. 2019.

Zasady w załączniku

Dzisiaj jest niedziela, 21 październik 2018r,

Młodzi pisarze literatury fantastycznej z opolskiej Trójki w VIII edycji konkursu Literacki Fenix

Młodzi pisarze literatury fantastycznej
z opolskiej Trójki
w VIII edycji konkursu Literacki Fenix.

Celem Konkursu jest propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży poprzez publikację literatury do niej adresowanej z gatunku szeroko pojętej fantastyki oraz stworzenie szansy zdolnym polskim autorom na zaistnienie na rynku wydawniczym. - Utwór musi zawierać się w tematyce szeroko pojętej fantastyki.

Wśród nagrodzonych 14 kwietnia 2018 znalazło się aż trzech Trójkowiczów –  Adrianna Bischof z kl. II b zajęła III miejsce jako laureatka konkursu,   a Szymon Płuska – II b i Jakub Dudek – III d,  otrzymali za swe opowiadania wyróżnienia.
Nagrodzone opowiadania fantastyczne  można znaleźć na stronie konkursowej http://literacki.fenix.rpg.pl/, a dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną pod koniec maja odbędzie się autorskie spotkanie z młodymi twórcami wraz z warsztatami pisania literatury fantastycznej.