KANDYDACI DO III LICEUM
PRZYPOMINAMY O ETAPACH PRAC W SYSTEMIE REKRUTACYJNYM:

1.    DO 21 CZERWCA, DO GODZ.15.00 – SKŁADANIE WNIOSKU DO SZKOŁY I WYBORU.

2.    OD 19 CZERWCA DO 25 CZERWCA - ZŁOŻENIE W SZKOLE I WYBORU KOPII ŚWIADECTWA, ZAŚWIADCZENIA O WYNIKACH EGZAMINU GIMAZJALNEGO.
UWAGA LAUREACI KONKURSÓW WOJEWÓDZKICH – PROSZĘ SKŁADAĆ ORYGINAŁY WYŻEJ WYMIENIONYCH DOKUMENTÓW.

3.    DO 24 CZERWCA – WPISANIE DO SYSTEMU SWOICH OCEN I OSIĄGNIĘĆ ZE  ŚWIADECTWA !!!
4.    11 LIPCA  OTRZYMASZ INFORMACJĘ, DO KTÓREJ SZKOŁY SIĘ DOSTAŁEŚ.

5.    OD 11 LIPCA DO 15 LIPCA – SKŁADANIE ORYGINAŁÓW DOKUMENTÓW, DODATKOWO
 2 ZDJĘĆ LEGITYMACYJNYCH I KARTY ZDROWIA (JEŻELI WYDAŁA JĄ SZKOŁA).

KOMISJA REKRUTACYJNA

Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwiec 2019r,

Rządowy program „Dobry Start”

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.

Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

- list do dyrektorów szkół_Dobry Start (pdf.)

- list do dyrektorów szkół_Dobry Start (doc.)

- Dobry Start_ulotka (pdf.)

- Dobry Start_plakat (pdf.)