Dzisiaj jest czwartek, 13 grudzień 2018r,

Projekt pt. „Logiczny uczeń szkoły ponadgimnazjalnej jako III misja Uniwersytetu Opolskiego” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
POWR.03.01.00-00-EF42/16 - okres realizacji od 01.09.2017 r. do 30.06.2019 r.

[ pobierz ]

Cel projektu
Celem projektu jest rozwój III misji Uniwersytetu Opolskiego poprzez prowadzenie przez kadrę dydaktyczną uczelni zajęć fakultatywnych rozwijających kompetencje ogólnorozwojowe związanych  z: krytycznym, samodzielnym myśleniem; poprawnym argumentowaniem; logiką oraz heurystykąw okresie 01.09.2017-30.06.2019, wśród  236  uczniów szkół ponadgimnazjalnychz terenu miasta Opola, z terenu miasta Rydułtowy oraz z terenu gminy Dobrzeń Wielki.W ramach projektu planowana jest organizacja zajęć trwających 30 godzin lekcyjnych dla jednej grupy uczniów, w ramach jednego roku szkolnego. W ramach jednej grupy w zajęciach będą mogli uczestniczyć uczniowie danej klasy, danego rocznika lub danej szkoły, w liczbie nie przekraczającej 20 osób.

Grupa docelowa projektu
Uczniowie z PublicznegoLiceum Ogólnokształcące nr I w Opolu 40 os.(30K/10M); PublicznegoLiceum Ogólnokształcącego  nr  II w Opolu 40 os.(30K/10M);Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III       w Opolu 80 os.(60K/20M); Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim36 os. (24K/12M)oraz Liceum Ogólnokształcącego w Rydułtowach 40 os. (21K/19M).
Podczas zajęć stosowane będą głównie metody aktywizujące pozwalające na realizację zamierzonych celów tj. efektem realizacji tego projektu  będzie:  pobudzenie u uczniów ciekawości poznawczej, poprawa umiejętności analizy i syntezy, wykształcenie umiejętności poprawnego wnioskowania, wykształcenie umiejętności poprawnej argumentacji, rozwinięcie zdolności do zadawania pytań i podejmowania prób odpowiedzi na nie, z uwzględnieniem  różnych punktów widzenia. Metody i formy prowadzenia  zajęć dobierane będą adekwatnie do potrzeb uczestników tego projektu, tj. będą zgodne z potrzebami wynikającymi z ich wiekurozwojowego i poziomu poznawczego.