Od poniedziałku 17 czerwca wracamy do normalnego rozkładu godzin lekcyjnych.
Przypominamy, że 18 czerwca, o godz.15.30 odbędzie się w auli szkoły uroczystość pożegnania gimnazjalistów.
19 czerwca , o godz. 9.00 uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 dla klas 1 i 2 liceum w auli szkoły.
Dyrekcja szkoły

Dzisiaj jest poniedziałek, 17 czerwiec 2019r,

LOGICZNY UCZEŃ w III LO w Opolu

LOGOS – projekt zajęć fakultatywnych rozwijających kompetencje ogólnorozwojowe związanych z: krytycznym, samodzielnym myśleniem; poprawnym argumentowaniem; logiką oraz heurystyką.

LOGICZNY UCZEŃ w III LO w Opolu.

Ruszyła kolejna edycja programu realizowanego we współpracy z Uniwersytetem Opolskim, w ramach którego uczniowie klas pierwszych  biorą udział w zajęciach kompetencyjnych, uczą się wykorzystywania swych zasobów krytycznego i logicznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów, zasad erystyki i heurezy. Poprzez zajęcia wykładowe i ćwiczenia aktywizujące kształtowana jest u  uczniów ciekawość poznawcza,, poprawa umiejętności analizy i syntezy, umiejętność wnioskowania i  argumentacji, z uwzględnieniem  różnych punktów widzenia.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA ROK SZKOLNY 2018/2019 [ pobierz ]