Szanowni Państwo, Uczniowie i Rodzice naszych uczniów,

dziękuję tym, którzy wzięli udział w spotkaniu w dniu 16 kwietnia.

Rada Pedagogiczna ZSO w Opolu została
zwołana na dzień 23 kwietnia 2019.

Przypominam, że w dniach od 18 do 23 kwietnia
trwają ferie świąteczne.

Nadal trwa akcja strajkowa, w której bierze udział większość nauczycieli naszej szkoły.

Życzę wszystkim spokojnych Świąt.

Dzisiaj jest niedziela, 21 kwiecień 2019r,

Uczniowie opolskiej Trójki na VII Kongresie Młodych Matematyków Polskich

Kongres odbył się w Lublinie w dniach 20-23 września 2018.a wśród ponad 200 młodych pasjonatów matematyki z całej Polski, wraz z opolską delegacją przygotowaną przez Opolskiego Kuratora Oświaty, znaleźli się:

- Michał Dorosi Mikołaj Pater,

uczniowie klas maturalnych  III LO w Opolu.

Ich nauczycielem matematyki jest mgr Anna Tesarowicz.

W kongresie wzięli udział najzdolniejsi, zainteresowani matematyką uczniowie liceów i techników z całej Polski. Podczas Kongresu  mieli okazję zetknąć się z wybitnymi matematykami, usłyszeć specjalnie dla nich przygotowane znakomite wykłady, a niektórzy z nich wygłosili własne referaty.W tym roku wydarzeniom części głównej Kongresu dodatkowo towarzyszyły sesje poświęcone popularyzacji matematyki, a cała impreza została objęty Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser-Dudy.