Dzisiaj jest czwartek, 13 grudzień 2018r,

NARODOWE CZYTANIE PRZEDWIOŚNIA

Dnia 21 września 2018 r. na placu Ignacego Daszyńskiego w Opolu obok urokliwej fontanny bogini Ceres odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Zorganizowane zostało przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V we współpracy z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji.
  Czytanie rozpoczęto od występu orkiestry ZSE i chóru LO V - Gaudeamus. Następnie wicedyrektor RZPWE w Opolu — Rafał Rippel wygłosił powitanie oraz przeczytał pierwszy fragment „Przedwiośnia”. Po nim kolejno czytali: Zbigniew Kubalańca — dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy UM w Opolu, Opolski Kurator Oświaty — Michał Siek, Naczelnik Wydziału Oświaty Miasta Opola — Irena Koszyk oraz Hanna Franczak — wicedyrektor RZPWE w Opolu. Po przerwie odbył się kolejny występ chóru Gaudeamus, a następnie na mównicę wszedł dyrektor Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia St. Kardynała Wyszyńskiego - Romuald Florczak. Następne fragmenty powieści przeczytali nauczyciele i uczniowie szkół LO V, LO I, LO III, LO II oraz Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu.
  Naszą szkołę pod opieką mgr Anny Szczęsnej-Domagały reprezentowali uczniowie klasy I e w składzie:
•    Marysia Szuster w roli Laury,
•    Michał Wachnicki w roli Cezarego,
•    Michał Badowski w roli Hipolita,
•    Jakub Jelito w roli Barwickiego,
•    Julia Pelc w roli Wandy Okszyńskiej,
•    Paweł Kaczmarczyk w roli Księdza Anastazego,
•    Patrycja Maruska w roli narratora,
•    Julia Konieczny w roli narratora,
•    Maciej Hanypsiak w roli narratora,
•    Mateusz Waloszczyk w roli narratora,
•    Ania Kot w roli narratora,
•    Linda Türke w roli narratora,
•    Julia Wnękowicz w roli narratora.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i czekamy na kolejne ,,czytanie " za rok w równie pięknych okolicznościach przyrody wśród spadajacych jesiennych liści.
                                            Maciej Hanypsiak kl.Ie
                               fotografie Katarzyna Zych kl.Ie