Szanowni Państwo, Uczniowie i Rodzice naszych uczniów,

dziękuję tym, którzy wzięli udział w spotkaniu w dniu 16 kwietnia.

Rada Pedagogiczna ZSO w Opolu została
zwołana na dzień 23 kwietnia 2019.

Przypominam, że w dniach od 18 do 23 kwietnia
trwają ferie świąteczne.

Nadal trwa akcja strajkowa, w której bierze udział większość nauczycieli naszej szkoły.

Życzę wszystkim spokojnych Świąt.

Dzisiaj jest niedziela, 21 kwiecień 2019r,

Inauguracja zajęć dla nowych stypendystów KFnrD

W sobotę 27 października na Zamku Królewskim w Warszawie zainaugurowany został 36. rok Programu Pomocy Zdolnym.
Na ten rok szkolny przyjętych zostało  do programu 533 uczennic i uczniów z całej Polski, w tym: 349 nastolatków o zainteresowaniach naukowych i literackich, 154 młodych muzyków i 30 zdolnych plastyków.

Na sobotnią inaugurację zaproszeni zostali nowi  stypendyści, którzy zakwalifikowali się do programu w tym roku po raz pierwszy i ukończyli 16. rok życia.
Wśród nich znaleźli się 3 uczniowie III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu;
•    Kaja Krawczyk z kl. I a
•    Kamil Walczak z kl. II a
•    Michał Tratkiewicz z kl. II c

W kolejnych miesiącach aż do września 2019 Fundusz proponuje  stypendystom bezpłatny udział w obozach naukowych, specjalistycznych warsztatach badawczych z różnych dziedzin, indywidualnych stażach w najlepszych laboratoriach, spotkaniach, koncertach,  obozach wielodyscyplinarnych i stałą opiekę naukową.
GRATULUJEMY !!!