Szanowni Państwo, Uczniowie i Rodzice naszych uczniów,

dziękuję tym, którzy wzięli udział w spotkaniu w dniu 16 kwietnia.

Rada Pedagogiczna ZSO w Opolu została
zwołana na dzień 23 kwietnia 2019.

Przypominam, że w dniach od 18 do 23 kwietnia
trwają ferie świąteczne.

Nadal trwa akcja strajkowa, w której bierze udział większość nauczycieli naszej szkoły.

Życzę wszystkim spokojnych Świąt.

Dzisiaj jest niedziela, 21 kwiecień 2019r,

Konkurs poezji oraz quiz historyczny “Myśmy wciąż do Niepodległej szli...”

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie poetyckim oraz quizie wiedzy “Myśmy wciąż do Niepodległej szli...”, ogłoszonym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Na zgłoszenia do quizu wiedzy czekamy do 9.11.2018 r., a do konkursu poezji do 16.11.2018 r.

Zakres tematyczny quizu obejmuje całość dziejów Polski ze szczególnym uwzględnieniem dróg do odzyskania niepodległości w XIX i XX wieku oraz zagadnień dotyczących literatury i sztuki polskiej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Natomiast wiersz powinien dotyczyć dążenia Polaków do niepodległości i wolności.

Konkursy są adresowane do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, w tym uczniów szkół artystycznych, z terenu całej Polski.
Szczegółowe informacje o konkursach oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.doniepodleglej.pl oraz na oficjalnym profilu konkursów https://www.facebook.com/doniepodleglej/

Na najlepszych czeka etap finałowy oraz gala wręczenia nagród w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Dla zwycięzców przygotowano nagrody o łącznej wartości 50000 złotych.
Zapraszamy! Świętujmy razem!