Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie

NAJLEPSZYM LICEUM w Opolu i województwie opolskim oraz na 33 miejscu w Polsce

Dzisiaj jest niedziela, 20 styczeń 2019r,

Bardzo udane występy naszych szachistów na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowo!

Na przełomie listopada i grudnia 2018r.   drużyna szachistów  w składzie: Marek Kossakowski, Jan Machalski, Miłosz Ptaszek, Szymon Chmura i Julia Drobina wywalczyli w Mistrzostwach Opola Szkół Gimnazjalnych złoty medal.

Na szachownicy nr2 pierwsze miejsce zdobył Miłosz Ptaszek, a na szachownicy nr3 pierwszy był Janek Machalski.
Po bardzo trudnych półfinałach wojewódzkich ,gdzie godnie reprezentowali szkołę Kacper Tymczyszyn, Szymon Chmura ,Miłosz Ptaszek i Julia Drobina, weszliśmy do finału wojewódzkiego z drugiego miejsca, pokonując drużyny z Nysy, Brzegu, Leśnicy, Opola PLO8.

W finale wojewódzkim po bardzo emocjonujących pojedynkach drużyna w składzie Julia Drobina, Marek Kossakowski, Jan Machalski, Miłosz Ptaszek wywalczyli srebrny medal pokonując drużyny z Rudnik, Opola PSP1, Brzegu, Leśnicy, Nysy i Kuniowa. Drużyna ze Strzelec Opolski okazała się niepokonaną.Marek Kossakowski zajął pierwsze miejsce na szachownicy nr1.

Srebrny medal daje  możliwość udziału na Mistrzostwach Polski naszej szkoły w Pokrzywnej, które odbędą się w maju .

Ogromne gratulacje!!!