Rada pedagogiczna III Liceum - 30 sierpnia 2019 r.(piątek),

godz.9.00 - 15.00.

Obecność obowiązkowa,

Dzisiaj jest sobota, 24 sierpień 2019r,

Uczennica III LO w Opolu stypendystką „Cambridge cLASs”!

to konkurs stypendialny kierowanym do uczniów I klas polskich szkół ponadgimnazjalnych. Każdego roku dwójka laureatów otrzymuje stypendia ufundowane przez Leysin American School (LAS) w Szwajcarii, które pokrywają koszty dwuletniego cyklu nauki, zakwaterowania i wyżywienia w LAS. Stypendyści kończą szkołę średnią, zdając maturę miedzynarodową IB (International Baccalaureate), która ma na celu przygotowanie uczniów do podjęcia nauki na najlepszych uczelniach na świecie. Laureat trzeciej nagrody zostaje zaproszony do udziału w LAS edge, trzytygodniowym programie szkoły letniej w Szwajcarii.

Organizatorem konkursu jest Cambridge University PolishSociety (CU PolSoc).

Tegoroczną laureatką została Maria Szuster, uczennica klasy I e - „lekarskiej” opolskiej Trójki, która od sierpnia  będzie kontynuowała naukę w Szwajcarii.