KANDYDACI DO III LICEUM
PRZYPOMINAMY O ETAPACH PRAC W SYSTEMIE REKRUTACYJNYM:

1.    DO 21 CZERWCA, DO GODZ.15.00 – SKŁADANIE WNIOSKU DO SZKOŁY I WYBORU.

2.    OD 19 CZERWCA DO 25 CZERWCA - ZŁOŻENIE W SZKOLE I WYBORU KOPII ŚWIADECTWA, ZAŚWIADCZENIA O WYNIKACH EGZAMINU GIMAZJALNEGO.
UWAGA LAUREACI KONKURSÓW WOJEWÓDZKICH – PROSZĘ SKŁADAĆ ORYGINAŁY WYŻEJ WYMIENIONYCH DOKUMENTÓW.

3.    DO 24 CZERWCA – WPISANIE DO SYSTEMU SWOICH OCEN I OSIĄGNIĘĆ ZE  ŚWIADECTWA !!!
4.    11 LIPCA  OTRZYMASZ INFORMACJĘ, DO KTÓREJ SZKOŁY SIĘ DOSTAŁEŚ.

5.    OD 11 LIPCA DO 15 LIPCA – SKŁADANIE ORYGINAŁÓW DOKUMENTÓW, DODATKOWO
 2 ZDJĘĆ LEGITYMACYJNYCH I KARTY ZDROWIA (JEŻELI WYDAŁA JĄ SZKOŁA).

KOMISJA REKRUTACYJNA

Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwiec 2019r,

Finał XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W dniach 28-30.03.2019 r. odbył się w Szczecinie finał XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w której laureatkami zostały Izabela Zielińska z kl. 3b oraz Aleksandra Sobótka z kl. 2e. Za przygotowanie uczennic do olimpiady odpowiada p. mgr Danuta Czura.

W finale brały udział 64 osoby. W piątek odbył się pierwszy oraz drugi etap olimpiady. Pierwszy etap finału obejmował test składający się z 80 pytań, zarówno w formie zamkniętej jak i otwartej. Jego celem było wyłonienie finalistów olimpiady, tytuł ten można było zdobyć po uzyskaniu 40% z testu. Kolejny etap, do którego przechodziło 30 najlepszych finalistów, miał za zadanie wyłonić laureatów olimpiady. Miał on formę pisemną i maksymalnie można było z niego zdobyć 50 punktów. Tytuł laureata uzyskało 15 uczestników z najwyższymi wynikami z obu etapów. Do finału olimpiady, który odbył się już w sobotę, dostało się 6 najlepszych laureatów, którzy zmagali się miedzy sobą o 1. miejsce. Finał miał formę quizu i był on otwarty dla publiczności.

W przerwie między pierwszym i drugim etapem uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania. Zaś po drugim etapie przewidziana była dla nich wycieczka po Szczecinie a następnie wykłady na temat bycia świadomym konsumentem oraz przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów ZS nr 6 w Szczecinie.

Wszystkie etapy odbyły się bez żadnych komplikacji, a organizator postarał się o to, by wszyscy czuli się swobodnie. Pomimo rywalizacji, między uczestnikami panowała bardzo przyjazna atmosfera oraz mieli oni okazję, by się dobrze bawić i lepiej poznać w trakcie warsztatów.
Aleksandra Sobótka kl. 2 e
Jeszcze raz gratulujemy sukcesu naszym laureatkom i Danucie  Czurze oraz zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.