Od poniedziałku 17 czerwca wracamy do normalnego rozkładu godzin lekcyjnych.
Przypominamy, że 18 czerwca, o godz.15.30 odbędzie się w auli szkoły uroczystość pożegnania gimnazjalistów.
19 czerwca , o godz. 9.00 uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 dla klas 1 i 2 liceum w auli szkoły.
Dyrekcja szkoły

Dzisiaj jest poniedziałek, 17 czerwiec 2019r,

Liceum to czas na wybór ścieżki zawodowej

Liceum to czas na wybór ścieżki zawodowej. Nie wiemy jednak na czym polega praca wykonywana w wielu zawodach. Jedną z takich profesji jest pogotowie ratunkowe. Nasza klasa miała możliwość zobaczenia jak wygląda Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) Opole w Polskiej Nowej Wsi. W ciągu tej wizyty dowiedzieliśmy się na czym polega zawód lekarza, ratownika i pilota, jakie do wykonywania tych profesji są wymagania, z jakimi zmagają się problemami. Ponadto obejrzeliśmy śmigłowiec oraz znajdujący się w nim sprzęt medyczny. Większość ludzi ma okazję zobaczenia tych maszyn dopiero jako pacjent, ale na szczęście my byliśmy tam wyłącznie z ciekawości.