Rada pedagogiczna III Liceum - 30 sierpnia 2019 r.(piątek),

Obecność obowiązkowa,

Dzisiaj jest sobota, 24 sierpień 2019r,

Nominacje UWC wręczone na Reunion Polska 2019

13 lipca  na corocznym spotkaniu byłych, obecnych i nominowanych w danym roku stypendystów Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. P. Czartoryskiego zostały przekazane dyplomy dla uczniów polskich szkół, którzy od września rozpoczną naukę w collegiach UWC na całym świecie oraz stypendiowanych szkołach prywatnych w Wielkiej Brytanii.
          Wśród 14 osób z całej Polski, które uzyskały rekomendację stypendialną do stypendium do szkół  partnerskich United World Colleges znalazła się  uczennica kl. I c  III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, ANNA BADORA,  która będzie uczennicą Leweston School w Wielkiej Brytanii.

W tej szkole w poprzednich latach uczyły się stypendystki UWC    z naszego liceum: 2011 – 2013 Monika Deć, 2014 – 2016 Katarzyna Zator, 2015 – 2017 Julia Kaszucka.

Anna kontynuuje praktykę Opolskiej Trójki w uzyskiwaniu prestiżowych stypendiów UWC, dzięki którym opolanie mogą kształcić się   w najlepszych szkołach średnich całego świata. Jest 35 uczennicą z naszej szkoły wśród wszystkich polskich stypendystów Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego od 1998 roku.

Na Reunion spotkali się również stypendyści Trójki z poprzednich lat: tradycją UWC jest pokoleniowe wspieranie nowych stypendystów.

Na zdjęciu; Anna z Piotrem Hołyszem, Przewodniczącym Zarządu TSZŚ.