Dzisiaj jest poniedziałek, 14 październik 2019r,

Nagrody Edukacyjne Prezydenta Miasta Opola

Pan Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wręczył
Nagrody Edukacyjne wybitnym matematykom
z III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu.

Na spotkaniu w Opolskim Ratuszu w dniu 24września 2019 nagrody za wspaniałe osiągnięcia w zawodach międzynarodowych i krajowych w dziedzinie matematyki, Pan Prezydent, wraz z Wiceprezydentem Maciejem Wujcem i Naczelnikiem Wydziału Oświaty, dr Ireną Koszyk,  wręczył  uczniom Nagrody Edukacyjne:

- Mikołajowi Paterowi, absolwentowi klasy biologiczno – chemicznej, zdobywcy Srebrnego Medalu w 41. Konkursie Uczniowskich Prac z Matematyki im. Pawła Domańskiego, który odbył się 4 września br. w Krakowie

- Martynie Łopianiak, absolwentce klasy dwujęzycznej Gimnazjum nr 9, od września uczennicy klasy I matematyczno – informatycznej III LO, która na XXXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Gier Matematycznych  i Logicznych pod koniec sierpnia br. w Paryżu zajęła 7 miejsce.
Uczniowie zaprezentowali swe osiągnięcia i pasje wraz  z nauczycielami – opiekunami ( mgr  Agnieszka Chotomska, nauczyciel i wychowawca Martyny oraz  dr hab. Robert Sochacki, naukowy opiekun pracy Mikołaja).