Dzisiaj jest poniedziałek, 14 październik 2019r,

Uroczystość ślubowania uczniów klas I

Uroczystość ślubowania uczniów klas I III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu.
Zarówno uczniowie klas pierwszych pogimnazjlanych, jak i absolwenci klas VIII szkół podstawowych, którzy od 2 września stali się uczniami Trójki, po trzech tygodniach nauki i poznawania szkoły, złożyli na sztandar szkoły, z przywołaniem postaci Patronki czyli sławnej na całym świecie Noblistki, uroczyste ślubowanie.

26 września i 27 września, w obecności Rodziców i Wychowawców klas, w szkolnej auli, zgodnie ceremoniałem blisko 75 – letniego liceum, „pierwszaki” nie tylko składały ślubowanie:  mieli oni również okazję do świetnej zabawy przygotowanej przez starszych kolegów z klas II – quizy wiedzy, rozgrywane również z wychowawcami i wspólne artystyczne, kabaretowe  występy uczniów i …nauczyciela.