Dzisiaj jest poniedziałek, 14 październik 2019r,

Turniej dla uczniów szkół ponadpodstawowych miasta Opola - Opolska Szkoła Roku 2019

30 września 2019 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w turnieju dla uczniów szkół ponadpodstawowych miasta Opola – Opolska Szkoła Roku 2019.
Turniej zorganizowany był przez Komendę Miejską Policji w Opolu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu, Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola i Politechnikę Opolską, a rozegrany został na terenie Politechniki Opolskiej oraz krytej pływalni „Wodna Nuta”.
Z założenia turniej był bardzowymagający i wszechstronny – uczestniczący w nim uczniowie oprócz wysokiej sprawności fizycznej (tor sprawności fizycznej i sztafeta pływacka 4x50m) musieli wykazać się także szeroką wiedzą z zakresu wiedzy o społeczeństwie oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W zawodach drużyn uczestniczyły następujące opolskie szkoły: PLO nr I, PLO nr II, PLO nr III, PLO nr VII, PLO nr IX, ZSMechanicznych, ZSElektrycznych, ZS Ekonomicznych, ZSZawodowych im. Staszica, ZSBudowlanych.
 Naszą szkołę wspaniale reprezentowała drużyna w składzie: Martyna Łopianiak 1Ds, Michał Wachnicki 2E, Michał Białokur 1As, Filip Gajewski 2d. którzy wywalczyli drugie miejsce zdobywając srebrny medal a najlepszym zawodnikiem w całym turnieju został uczeń naszej szkołyMichał Wachnicki.
Ogromne gratulacje!
ZM