Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

Olimpiady i konkursy

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opolu
Wykaz stypendystów – uczniów ZSO
w roku szkolnym 2018/2019

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szczególnie uzdolnionych Mikołaj Pater kl.  III b

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej  za wybitne osiągnięcia w nauce  i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych -

Prymus Opolszczyzny - Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego
•    Szymon Gasz, absolwent kl. III a
•    Patrycja Maruska, kl. I e ( absolwentka PG w Kujakowicach Górnych)

United World Colleges – Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. P. Czartoryskiego; ( nauka w międzynarodowych szkołach International Baccalaureat)
na lata szkolne 2017/18 – 2018/19
•    Agnieszka Dulas kl. III a społeczno - prawna: stypendium w Stonyhurst College U.K
•    Aleksandra Calicka kl. III a społeczno - prawna; stypendium  w Downside School U.K.

Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci – program opieki naukowej wspierający rozwój uzdolnień i zainteresowań.
•    Kaja Krawczyk I a
•    Kamil Walczak II a
•    Michał Tratkiewicz II c

Stypendium Akropol Edukacyjnej Fundacji im. Prof. Romana Czerneckiego EFC “Marzenie o nauce”