Dzisiaj jest środa, 13 listopad 2019r,

Spotkanie z Pani Danuta Szeliga

Pani Danuta Szeliga,
Prezes Opolskiego Związku Sybiraków, spotkała się październikowego popołudnia  z młodzieżą III LO w Opolu, by przekazać młodemu pokoleniu  swe wspomnienia z deportacji, syberyjskiej niewoli, tułaczki do Armii Andersa, kolejnych lat wędrówki po szerokim świecie ( Iran, Palestyna, obóz uchodźców w Afryce ) i opowieść o tym, jak po wojnie budowała swe zawodowe i rodzinne życie, mimo tak wielu traumatycznych przejść w dzieciństwie. Energia Pani Danuty, jej zaangażowanie w działania na rzecz pamięci o wydarzeniach II wojny światowej i troska o ludzi wzbudziły w uczniach nie tylko szacunek, ale i podziw wobec aktywności pomijających wiek i jego niedogodności.
Uczniowie opolskiej Trójki bardzo serdecznie dziękują Pani Danucie Szelidze za możliwość spotkania.