Uwaga ! Uczniowie i Rodzice/ Opiekunowie naszych uczniów,

przypominam o zmianach w organizacji roku szkolnego, wynikających z nowych terminów egzaminów maturalnych !

Dla wszystkich uczniów klas I i II :

Do zdalnych lekcji, aż do końca roku szkolnego, powracamy w poniedziałek, 15 czerwca.

Uwaga – proszę sprawdzać zastępstwa w planie lekcji, ponieważ wielu nauczycieli zostanie oddelegowanych do zespołów nadzorujących egzaminy maturalne do 29 czerwca .

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26 czerwca (piątek).

Szczegółowe  informacje o jego organizacji zostaną przedstawione w późniejszym czasie.

Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwiec 2020r,

Leopold Tyrmand

Leopold Tyrmand: Jego śmierć była taka jak jego życie
19 maja 2020 | g. 18:00 | opowieść online
Opowiada: Marcel Woźniak

Nagranie będzie udostępnione na Facebooku i YouTubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu

Zapraszamy na pierwszą z trzech opowieści poświęconych Leopoldowi Tyrmandowi – legendzie polskiej literatury i polskiego jazzu. Jego biografia starczyłaby na kilka scenariuszy hollywoodzkich filmów. Opowieść o Tyrmandzie jest zarazem gawędą o przedwojennej Warszawie, Wilnie, Holokauście, stalinizmie, PRL i polskiej emigracji w USA. O autorze kultowego Złego i Dziennika 1954 opowie jego biograf, Marcel Woźniak.