X

Ta strona używa cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki internetowej.

Zamknij okienko

Uwaga , uwaga, uwaga !!!

 

 Od dnia 16 września 2020 teren boiska  
III LO w Opolu
przy ul. Dubois 28
stanie się placem budowy – remontu nawierzchni.
Teren zostanie odgrodzony i oznaczony: prosimy wszystkich o stosowanie się  do ograniczeń
i zasad bezpieczeństwa.

Przejście pomiędzy III LO i PSP 2
( od ul. Dubois do ul. Katowickiej i odwrotnie) zostanie zamknięte.



 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie

 
 

Dzisiaj jest wtorek, 29 wrzesień 2020r,

Aktualności

Uczniowie opolskiej Trójki liderami stypendiów United World Colleges

 

Uczniowie opolskiej Trójki liderami stypendiów United World Colleges.

Od ponad 20 lat wśród stypendystów Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego znalazło się już ponad 35 absolwentów Publicznego Gimnazjum nr 9 Dwujęzycznego oraz uczniów klas pierwszych III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im.   M. Skłodowskiej – Curie  w Opolu.
Bardzo wymagający program stypendialny UWC – międzynarodowych college'ów rozsianych po całym świecie oraz prestiżowych brytyjskich szkół prywatnych – promuje nie tylko wysokie osiągnięcia w nauce  i świetną znajomość języka angielskiego, ale przede wszystkim pracę na rzecz innych, zaangażowanie  w lokalnym środowisku, ambitnie rozwijane indywidualne pasje i zainteresowania. Stąd tak szeroka możliwość aplikowania, stworzona w naszej szkole –    i  podejmowana z sukcesami od 1998 roku przez naszych uczniów.

 

Wykaz stypendystów z PG nr 9 i III LO w latach 1998 – 2020

1998-2000
Karolina Watras  - The Cheltenham Ladie's College. U.K.
Kamil Szczegot – Clifton College U.K.
Marek Niedużak – Downside Scholl U.K.
Marcin Pasek - Downside Scholl U.K.

1999-2001
Karolina Buszko – Abbotsholme Scholl U.K.

2000-2002
Tomasz Zajączkowski - UWC – USA

2002-2004
Małgorzata Jarema  - UWC Atlantic

2003-2005
Joanna Bronowicka - UWC – USA
Julia Skiba – Box Hill Scholl U.K.

2004-2006
Joanna Bojczewska – Mahindra College UWC Indie

2005 – 2007
Lidia Bartoszewicz – The Royal Wolverhampton Scholl U.K.

2008-2010
Edyta Jaworek – UWC Adriatic
Adam Śmiechowski – UWC South East Asia

2009 – 2011
Marcin Stanek – UWC – USA
Karolina Pasławska - The Royal Wolverhampton Scholl U.K.

2010- 2012
Justyna Pordzik -  The Royal Wolverhampton Scholl U.K.

2011- 2013
Monika Deć – Leweston Scholl, U.K.
Weronika Kosior – Mahindra  College UWC Indie
Miłosz Palej - The Royal Wolverhampton Scholl U.K.
Filip Wach – Stonyhurst College U.K.

2012- 2014
Joanna Kalemba - The Royal Wolverhampton Scholl U.K.
Stella Stasiak – Oektree International School   w Kalkucie Indie

2013 – 2015
Jędrzejowska Kaja - Red Cross Nordic UWC Norwegia
Jaroszewicz  Katarzyna - Downside School U.K.
Gabriela Kalla –  Mahindra College UWC Indie

2014- 2016
Ewa Szyszka   - UWC Robert Bosch- Niemcy
Magdalena Adamowicz  — Downside School U.K.
Bartosz Szyszka  — The Royal Wolverhampton School U.K.
Katarzyna Zator — Leweston School U.K

2015-2017
Wojciech Adamczyk  - Danube International School w Wiedniu
Julia Kaszucka - Leweston School U.K

2016 – 2018
Benjamin Strzelecki  - Eastern Mediterranean International School w Izraelu

2017 – 2019
Aleksandra Calicka- stypendium w Downside School U.K.
Agnieszka Dulas - stypendium w Stonyhurst College U.K.

2019-2021
Anna Badora – stypendium w Leweston School U.K.

2020- 2022
Dominik Nowak – stypendium UWC Robert Bosch – Niemcy
Piotr Kalemba -  stypendium  w Danube Internationale School  w Austrii
 

« wstecz

 

Liczba odwiedzin: 5762855

© 2010 ZSO Opole