Uwaga , uwaga, uwaga !!!

Od dnia 16 września 2020 teren boiska
III LO w Opolu
przy ul. Dubois 28
stanie się placem budowy – remontu nawierzchni.
Teren zostanie odgrodzony i oznaczony: prosimy wszystkich o stosowanie się  do ograniczeń
i zasad bezpieczeństwa.

Przejście pomiędzy III LO i PSP 2
( od ul. Dubois do ul. Katowickiej i odwrotnie) zostanie zamknięte.

Dzisiaj jest wtorek, 29 wrzesień 2020r,

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego  poinformowało, że Komisja Kwalifikacyjna zakończyła konkurs o stypendia do szkół United World Colleges na lata 2020–2022.

Wśród 11 osób z całej Polski, które uzyskały stypendium do szkół  United World Colleges znalazł się  uczeń kl. I c – dwujęzycznej w III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, DOMINIK NOWAK,  który będzie kontynuował naukę w UWC Robert Bosch  w Niemczech.

W tej szkole w poprzednich latach uczyła również  się stypendystka  UWC                          z naszego liceum, Ewa Szyszka.

Wśród 15 stypendystów  szkół prywatnych jest PIOTR KALEMBA z kl. I d – matematyczno – informatycznej opolskiej Trójki,   który przez kolejne dwa lata będzie uczniem  DanubeInternationale School  w Austrii.

W tej szkole w poprzednich latach uczył również  się stypendysta  UWC z naszego liceum, Wojciech Adamczyk.

Dominik i Piotr  kontynuująpraktykę Opolskiej Trójki w uzyskiwaniu prestiżowych stypendiów UWC, dzięki którym opolanie mogą kształcić się w najlepszych szkołach średnich całego świata. Są  36 i 37  uczniem z naszej szkoły wśród wszystkich polskich stypendystów Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego od 1998 roku.