Uwaga , uwaga, uwaga !!!

Od dnia 16 września 2020 teren boiska
III LO w Opolu
przy ul. Dubois 28
stanie się placem budowy – remontu nawierzchni.
Teren zostanie odgrodzony i oznaczony: prosimy wszystkich o stosowanie się  do ograniczeń
i zasad bezpieczeństwa.

Przejście pomiędzy III LO i PSP 2
( od ul. Dubois do ul. Katowickiej i odwrotnie) zostanie zamknięte.

Dzisiaj jest wtorek, 29 wrzesień 2020r,

MICHAŁ TRATKIEWICZ - tegoroczny absolwent klasy III d dwujęzycznej MBA

GRATULACJE !!!
Decyzją Kapituły Funduszu Stypendialnego Talenty jednym z laureatów  stypendium na rok szkolny 2020/2021 został
MICHAŁ TRATKIEWICZ,
tegoroczny absolwent klasy III d dwujęzycznej MBA  opolskiego LO nr III im. M. Skłodowskiej – Curie.

Stypendium co roku otrzymuje ok. 50 osób z całej Polski: umożliwia ono rozwój, bez zważania na problemy, z którymi zmagają się młodzi ludzie w toku swojej edukacji. Stałe wsparcie finansowe pozwala podjąć decyzję o studiach w dużym ośrodku akademickim w Polsce lub za granicą, pokrycie opłat za udział w obozach naukowych, konferencjach, zakup materiałów naukowych.Wakacyjne spotkania, warsztaty i szkolenia pozwalają na pracę w multidyscyplinarnych zespołach, tworzenie przekrojowych projektów, przepływ wiedzy i doświadczenia.

Spotkania z mentorami i inspirującymi osobowościami pozwalają nabrać dystansu i poznać różne punkty widzenia. W toku edukacji stypendyści mają szansę nauczyć się sztuki argumentacji od najlepszych, poszerzyć horyzonty i dyskutować swoje pomysły ze specjalistami reprezentującymi różne dziedziny.