Szanowni Państwo:

zgodnie z zapisami Rozporządzenia MEIN, które  na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020r. poz. 910 i 1378 oraz z 2021 r. poz. 4) zarządza kontynuowanie czasowego funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389, z późn. zm.20 informuję,

że od dnia 1 marca 2021 r. do dnia 14 marca 2021 r. nadal będzie prowadzone nauczanie zdalne.

W tych dwóch tygodniach planowo obywać się będą kolejne próbne egzaminy maturalne dla naszych uczniów klas III oraz zajęcia fakultatywne przygotowujące do egzaminów z języka polskiego i matematyki w formie stacjonarnej.

Harmonogramy proszę śledzić na stronie www szkoły.

Życzę zdrowia

Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III w Opolu

Dzisiaj jest poniedziałek, 08 marzec 2021r,

Olimpiady przedmiotowe - kwalifikacje do etapów centralnych, luty 2021

Pomimo trudności w prowadzeniu na  dotychczasowych,  „normalnych” zasadach, przedmiotowych olimpiad i konkursów, wszyscy dostosowujemy się do zmian.
A olimpiady przedmiotowe toczą się w systemie mieszanym – zdalnie, online, „na żywo”, a nasi uczniowie i nauczyciele pracowicie się do nich przygotowują.

W przypadku kilku olimpiad ogłoszono kwalifikacje do etapu ogólnopolskiego,
możemy więc już gratulować
i  trzymać kciuki za sukces w finale:

- Patrycji Marusce III e i Julii Mutz I a – 44.Olimpiady Języka Niemieckiego
- Michałowi Łazarczykowi III a – XLVII Olimpiady Historycznej
- Piotrowi Zatwarnickiemu  II Ds. i Janowi Machalskiemu II Ds. – XLVII Olimpiady Geograficznej
- Kacprowi Lubiewskiemu II An, Michałowi Łazarczykowi III a I Julii Cebuli III a – 62.Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Brawo!!! I  podziękowania dla uczniów, nauczycieli i rodziców.