Szanowni Państwo:

zgodnie z zapisami Rozporządzenia MEIN, które  na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020r. poz. 910 i 1378 oraz z 2021 r. poz. 4) zarządza kontynuowanie czasowego funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389, z późn. zm.20 informuję,

że od dnia 1 marca 2021 r. do dnia 14 marca 2021 r. nadal będzie prowadzone nauczanie zdalne.

W tych dwóch tygodniach planowo obywać się będą kolejne próbne egzaminy maturalne dla naszych uczniów klas III oraz zajęcia fakultatywne przygotowujące do egzaminów z języka polskiego i matematyki w formie stacjonarnej.

Harmonogramy proszę śledzić na stronie www szkoły.

Życzę zdrowia

Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III w Opolu

Dzisiaj jest niedziela, 28 luty 2021r,

Relacja z Załęcza

3 dni spędzone w Załęczu Wielkim na badawczych warsztatach w ramach projektu unijnego realizowanego z szkole , miały być dla naszej grupy czasem intensywnej pracy umysłowej w kierunku szczególnie określanym za trudny, a zatem w kierunku matematycznym. Mimo wielkiej dezaprobaty ze strony wybitnych społeczno - prawnych jednostek, już w pierwszym dniu po kilku godzinach walki z arkuszami maturalnymi, okrzyknęliśmy je wspólnie łatwymi, a zarazem pozbyliśmy się dręczącej świadomości powtarzania matury, tylko przez wprowadzony po 25 latach swojej nieobecności w umysłach maturzystów -przedmiot matematyki jako obowiązkowy. Szybko jednak przekonaliśmy się, że matematykę możną łączyć z przyjemnościami, a perspektywa wyjścia po kilku godzinach intensywnej pracy umysłowej, w sali dzielonej razem z uczniami na wyższym ''levelu'' matematycznym(pretendenci do matematyki rozszerzonej), mogliśmy usiąść na rzeką, pójść pograć na boisko albo zwyczajnie leżeć i gapić się w niebo, którego błękit zdecydowanie poprawiał nasze nastroje. Z pewnością właśnie ta pogoda zmotywowała nas do wycieczki rowerowej z programem geologicznym Ha. Po przemierzeniu wielu kilometrów, zwiedzeniu większej liczby wsi niż w przeciągu ostatnich 2 lat, oraz wspólnym wysiłku i współpracy choćby w momentach kryzysowych - w tym na szczęście pomogła męska grupa kulturystów, wreszcie znalazłszy prawdziwą okazję do ujawnienia swoich pokładów ukrywanych na co dzień pod bluzami i t-shirtami mięśni.- cało wróciliśmy na łono działań projektowych. Wyjazd uważam za rewelacyjny i już zaczęłam naciskać na jego powtórkę w roku przyszłym. Wtedy naprawdę uwierzę, że maturę z matematyki można zdać, mimo posiadania wybitnie rozwiniętego umysłu humanistycznego, który w trakcie przerw miedzy zajęciami może pochłaniać na łonie natury tysiące kartek ulubionych lektur.
Martyna Mamzer klasa IIa